SON DAKİKA
hava
Google News

Bülent Şakrak’tan Epilepsi Hastalarına Manalı Dayanak

Ünlü oyuncu Bülent Şakrak epilepsi hastalarının toplumda karşılaştıkları ön yargıları yıkmayı hedefleyen Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyasının istekli elçisi oldu. Şakrak, 12 Şubat Dünya Epilepsi Günü kapsamında ön yargıların karanlığının gerisindeki #GerçeğiGör iletisini verdi

Son Güncelleme :

10 Şubat 2024 - 14:48

/ 25 views kez okundu.
Bülent Şakrak’tan Epilepsi Hastalarına Manalı Dayanak


Ünlü oyuncu Bülent Şakrak epilepsi hastalarının toplumda karşılaştıkları ön yargıları yıkmayı hedefleyen Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyasının istekli elçisi oldu. Şakrak, 12 Şubat Dünya Epilepsi Günü kapsamında ön yargıların karanlığının gerisindeki #GerçeğiGör bildirisini verdi

Bülent Şakrak, Türk Epilepsi ile Savaş Derneği’nin sekiz yıldır sürdürdüğü Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyasına istekli dayanak olarak farkındalık elçisi oldu. 

Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyasına takviye olmaktan ötürü çok keyifli olduğunu belirten Bülent Şakrak, Dünya Epilepsi Günü kapsamında şu iletileri verdi: “Epilepsi Farkındalık Araştırması’nın sonuçlarına nazaran; ülkemizde yakınlarının epilepsi hastası bir bireyle evlenmesini istemeyenlerin oranı yüzde 36, patron olsam epilepsi hastası bir bireyi işe almak istemem diyenlerin oranı ise yüzde 22. Görünen o ki toplum olarak epilepsi hastalarıyla ilgili bakış açımızı değiştirmemiz gerekiyor. Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyası ile ön yargıların karanlığının ardındaki #GerçeğiGör diyoruz. Herkesi bu hususta bilinçlenmeye ve epilepsi hastası bireylerin evlenip çocuk sahibi olabileceklerini ve iş hayatında çok başarılı olabileceklerini etrafındakilere anlatmaya davet ediyoruz.”

 

“Ülkemizdeki 1 milyon epilepsi hastası için Bülent Şakrak’ın takviyesi çok anlamlı”

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği Lideri Prof. Dr. Nerses Bebek, Bülent Şakrak’ın Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyasına istekli takviyesinin, ülkemizdeki 1 milyon epilepsi hastası ve yakınları için çok manalı olduğunun altını çizdi. Toplumsal ön yargılar nedeniyle hastaların toplumsal hayatta birçok zorlukla karşılaştıklarına dikkat çeken Prof. Dr. Nerses Bebek, farkındalığın ışığını ne kadar genişletebilirsek herkesin ‘Gerçeği Gör’mesini sağlayabiliriz dedi. Prof. Dr. Bebek, epilepsili bireylerin de herkes üzere hayatlarına devam edebileceklerini, okuyabileceklerini, evlenebileceklerini, çocuk sahibi olabileceklerini ve çalışabileceklerini vurguladı.

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği farkındalık için herkesin yapabileceği bir şey olduğunu hatırlatarak, farkındalık ağının bir modülü olmak isteyenleri Epilepsi İçin Bak Instagram sayfasında yer alan #MorGözlük filtresiyle kendi fotoğrafını çekmeye, farkındalık iletilerini oluşturarak #EpilepsiİçinBak ve #GerçeğiGör etiketleriyle toplumsal medya hesaplarından paylaşmaya çağırdı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUM ALANI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

marsbahis