SON DAKİKA
hava
Google News

İstanbul’da 196 delegeden 185’i Özel’e imza verdi

CHP’nin haftasonu yapılacak kurultayında 196 delege ile yer alacak İstanbul delegasyonundan genel başkan adayı Özgür Özel’e “ezici” bir imza desteği geldi.

Son Güncelleme :

01 Kasım 2023 - 6:36

/ 137 views kez okundu.
İstanbul’da 196 delegeden 185’i Özel’e imza verdi

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara – Özel’in adaylığı için 185 İstanbul delegesinin imza verdiği kurultayda Divan Başkanlığı koltuğuna oturacak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ise “tarafsızlığının tartışmaya açılmaması” amacıyla, Özel için imza atmayacağı öğrenildi. 

İstanbul’da 196 seçilmiş kurultay delegesinden 185’i Özgür Özel’e imza verdi. Ancak kurultay delegesi olan İmamoğlu ne Kılıçdaroğlu ne de Özel için imza attı. Delegelere, “Ben netim, genel başkanlıkta Özgür Özel’i destekliyorum” diyen İmamoğlu’nun Divan Başkanı olduğu için Özel’e imza atmadığı belirtildi. İmamoğlu’na yakın kaynaklar, “Ekrem Bey’in Özel’e desteği tam, zaten açık açık fikrini beyan etti. Ekrem Bey Divan Başkanlığı’nda oturacağı için imza atmayacak. Tarafsızlığının tartışmaya açılmaması için hiçbir adaya imza vermeyecek” bilgisini verdiler. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın kurmaylar ise, kurultay öncesi Özel için imza veren delegelerin bir kısmının kurultay günü salonda farklı bir tercihte bulunabileceğini savunuyorlar.

marsbahis