SON DAKİKA
hava
Google News

AKP’de deprem! Erdoğan talimat verdi görevden alındı

AKP’de deprem devam ediyor. Diyarbakır’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla o isim görevden alındı.

Son Güncelleme :

03 Kasım 2023 - 14:47

/ 151 views kez okundu.
AKP’de deprem! Erdoğan talimat verdi görevden alındı

AKP İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın ve AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Mahsum Melikoğlu’nun istifalarının ardından Diyarbakır’da AKP’li bir isim daha görevden alındı.

Amida Haber’de yer alan habere göre AKP İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya da görevden alındı.

Genel merkez kararı ile görevden alındığı belirtilen Müzeyyen Kaya’nın görevden alınma nedenine dair ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

DİYARBAKIR İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ

AKP Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, görevinden istifa ettiğini şu sözlerle duyurmuştu:

Kıymetli Diyarbakırlı Hemşehrilerimiz… Yaklaşık 3 yıldır sürdürmekte olduğum Ak Parti Diyarbakır İl Başkanlığı görevimi bugün itibariyle bırakmış bulunuyorum. Peygamberler ve Sahabeler Diyarında bu onurlu görevi yapmak üzere beni görevlendiren, bu şehrin çocuklarına hizmet edebilme fırsatı veren Sayın Cumhurbaşkanımıza, Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir ve ekibi ile koordinatörlerimize şükranlarımı sunuyorum. Yoğun ve meşakkatli süreç içerisinde beraber omuz omuza yol yürüdüğümüz; yönetim kurulumuzdaki mesai arkadaşlarıma, Vekillerimize, MKYK üyelerimize, Belediye Başkanlarımıza, İlçe Başkanlarımıza ve beraber çalıştığımız tüm kademelerdeki teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum.

DİYARBAKIR İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI İSTİFA ETTİ

Bir süre önce AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Mahsum Melikoğlu da istifa ettiğini şu ifadelerle duyurmuştu:

“Yüreğimizin parçalandığı bugünlerde, hiçbir konu önemli olmamakla beraber; büyük bir sorumlulukla taşımış olduğum AK Parti Diyarbakır Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevimden bugün itibarı ile ayrılmış bulunmaktayım. Peygamberler ve sahabeler şehrinin hazinesi genç arkadaşlarımıza hizmet etmenin onurunu bana yaşatan Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik Kolları Genel Başkanımız Eyüp Kadir İnan’a, il başkanımıza, milletvekillerimize, MKYK üyelerimize ve en önemlisi bu süreçte canla başla çalışan ilçe başkanlarımıza, il ve ilçe yönetimlerimize, mahalle başkanlarımız ve yönetimlerine, her daim yanımda olan aileme ve tüm sevdiklerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Bâkî bir hakikat, fânî şahsiyetler üstüne bina edilmez. Edilse, hakikate zulümdür şuuru ile davamıza ve aziz şehrimize hadimül hizmet olmaya gayret ettik ve inşallah devam edeceğiz. Rabbim mahcup etmesin.

marsbahis