SON DAKİKA
hava
Google News

Yeni hal binası gün sayıyor

Büyükşehir’in Gebze bölgesi için inşa ettiği yeni zerzevat ve meyve hali çağdaş yapısıyla pazarcı esnafına hizmet edecek

Son Güncelleme :

24 Şubat 2024 - 12:48

/ 84 views kez okundu.
Yeni hal binası gün sayıyor


Kocaeli’yi geleceğe taşıyacak projeleri kararlı adımlarla hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde olduğu üzere ilçelerde de vatandaşın günlük hayatını kolaylaştıracak yatırımlarına devam ediyor. Gebze bölgesinde eğitimden spora, kültürden sanata kadar birçok projeyi tamamlayan, devam eden yatırımlarla da bölgeyi eser yağmuruna tutan Büyükşehir, bir hizmeti daha hayata geçirmek için gün sayıyor. Gebze’de fiziki kuralların yetersiz olması nedeniyle muhtaçlığı karşılayamayan mevcut zerzevat ve meyve halini 25 bin metrekarelik bir alanda yine inşa eden Büyükşehir, esnaf ve vatandaşın yüzünü güldürecek projede sona hakikat ilerliyor.

 

GEBZE BÖLGESİNE ÇAĞDAŞ PROJE

Çayırova Cumhuriyet Mahallesi’nde günümüz teknolojisine uygun bir biçimde imali devam eden zerzevat ve meyve hali, Büyükşehir’in Gebze bölgesine kazandıracağı büyük ve çağdaş projelerden biri olacak. Yapı Denetim Dairesi Başkanlığı’nın denetiminde devam eden çalışmalarda son formunu alan hal binası yakın bir vakitte hizmete girecek.

 

İMALATLAR SÜRAT KAZANDI

A blokta çatı kaplaması ve iç duvar imalatlarının tamamlandığı projede şu an A blok iç cephe sıva ve mantolama imalatları, mekanikte yangın tesisatı imalatları ile elektrikte kablolama imalatları devam ediyor. C blok çatı kaplamasının alt karkası üretim işine başlayan takımlar, D blokta betonarme tabliyesini tamamlarken, betonarme parapet imalatlarında ise süratli bir ilerleme kaydetti. Projede A blok doğrama ve kepenk kapı montajları ile dış cephe imalatları da tıpkı süratle sürüyor.

 

GENİŞ VE RAHAT OTOPARK ALANI

Mevcut hal yerinin yetersiz bir pozisyonda olması nedeniyle parklanma zahmeti yaşayan esnaf ve vatandaş, yeni zerzevat ve meyve halinde otopark eza yaşamayacak. Bu bağlamda proje alanında 68 TIR parkı ile 63 araçlık otopark alanı hazırlandı. Böylelikle geniş ve rahat otoparkıyla esnaf ve vatandaşın memnuniyeti kazanılacak. Tesiste 34 adet dükkân ve sandık depoları, dernek odası ve ofisleri, teknik hacimler, mescit, tuvaletler, büfe, berber, lokanta, çayocağı hal esnafı ve vatandaşlara hizmet verecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis