SON DAKİKA
hava
Google News

VakıfBank Spor Kulübü’nden KAÇUV’a dayanak

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV) satış aracı ‘Umut Kafe’, Kupa Voley çeyrek final maçında VakıfBank Spor Sarayı’nda taraftarla buluştu. Kulüp menajeri Banu Can Schürmann, Başantrenör Giovanni Guidetti ve Cansu Özbay, 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü’ne dikkat çekmek için tezgahın başına geçerek taraftara satış yaptı. Guidetti, “Çok eğlenceli bir tecrübe oldu. İnsanların coşkusu ve iştiraklerini görmek hoştu. KAÇUV’u bu yaptıkları kusursuz iş için tebrik ederiz” dedi.

Son Güncelleme :

14 Şubat 2024 - 10:12

/ 36 views kez okundu.
VakıfBank Spor Kulübü’nden KAÇUV’a dayanak


Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV) satış aracı ‘Umut Kafe’Kupa Voley çeyrek final maçında VakıfBank Spor Sarayı’nda taraftarla buluştu. Kulüp menajeri Banu Can Schürmann, Başantrenör Giovanni Guidetti ve Cansu Özbay, 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü’ne dikkat çekmek için tezgahın başına geçerek taraftara satış yaptı. Guidetti, “Çok eğlenceli bir tecrübe oldu. İnsanların coşkusu ve iştiraklerini görmek hoştu. KAÇUV’u bu yaptıkları şahane iş için tebrik ederiz” dedi.

VakıfBank Spor Kulübü ve Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü’ne dikkat çekmek için VakıfBank Spor Sarayı’nda bir aktifliğe imza attı. Satışlardan elde edilen gelirlerin kanserli çocukların tedavisinde kullanıldığı ‘Umut Kafe’ isimli araç, spor sarayının önünde kuruldu. Bu aktifliğe dayanak olmak maksadıyla tezgahın başına geçen kulüp menajeri Banu Can Schürmann, başantrenör Giovanni Guidetti ve Cansu Özbay, kanserli çocuklar için taraftara satış yaptı. Büyük ilgi gören aktiflik sırasında Guidetti ve Cansu alışveriş yapan taraftara KAÇUV logolu tişört de ikram etti.

Banu Can Schürmann: “KAÇUV’a takviye vermeye devam edeceğiz” 

VakıfBank Spor Kulübü Genel Menajeri Banu Can Schürmann, KAÇUV aktifliği için bir ortaya gelmenin memnunluğunu yaşadıklarını belirterek şöyle konuştu: “Bugün KAÇUV için kupa maçımız öncesinde seyircilerimiz, taraftarlarımızla birlikte buluştuk ve onlar çay, kahve, kurabiye satışı yaptık. Elde edilen gelir kanserli çocuklara gideceği için çok keyifli gururluyuz. Giovanni Guidetti ve Cansu Özbay bize eşlik etti. Çok hoş bir atmosfer oldu. Çok keyifli geçti. KAÇUV’a bundan sonraki etkinliklerinde elimizden geldiğince yardımcı olmak istiyoruz.”

Giovanni Guidetti: “KAÇUV’u yaptıkları kusursuz iş için tebrik ederiz”

Umut Kafe’de satış yapan VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti, aktifliğin akabinde şu tabirleri kullandı: “Çok eğlenceli bir tecrübe oldu. İnsanların coşkusu ve iştiraklerini görmek hoştu. Kahve satışları sırasında, gerçek parayı almak için elimden geleni yaptım. Umarım bana kızmamışlardır. KAÇUV’u bu yaptıkları şahane iş için tebrik ederiz. Bunu yaptıkları için onlara minnetarız. Umarım farklı bir vakitte tekrar gerçekleştiririz.”

Cansu Özbay: “Kanserle gayretin birinci ayağı şuurlu olmak”

Cansu Özbay ise “15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü’ne dikkat çekmek için bu türlü bir aktifliğe dayanak verdik. Saha içinde olduğu kadar, saha dışında da kıymetli sorumluluklarımız olduğuna inanıyorum. Kanserle uğraşın birinci ayağı şuurlu olmak. Toplumun bilinçlenmesi, kanserli çocuklara umut olunması için büyük bir çaba veren KAÇUV ile bu türlü bir ortak aktiflikte yer almak hem benim için hem de kulübüm için çok bedelli. Taraftarımız da burada bizlerle birlikte olarak kanserli çocuklara takviye oldu. Onlara da teşekkür ediyorum” dedi.

VakıfBank KAÇUV iş birliği

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) ile VakıfBank iş birliği 2019 yılı İstanbul Maratonu ile başladı. Maraton kapsamında VakıfBank Koşu Ekibi, yardımseverlik koşusu kampanyalarıyla KAÇUV projelerine dayanak vermektedir. Ayrıyeten VakıfBank Genel Müdürlük binasında KAÇUV Umut Kafe ziyaretleri, KAÇUV Umut Dükkanı satış aktiflikleri geçekleştirilmektedir. Banka içerisinde 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü ile ilgili farkındalık çalışmaları da gerçekleştirilmiştir.

Çocukluk Çağı Kanserleri Hakkında

Çocukluk çağı kanserleri tüm kanserlerin % 1’ini oluşturur. Günümüzde gelişmiş ülkelerde her 900 erişkinden biri çocukluk çağı kanseri geçirmiş ve kurtulmuştur. Yılda 300.000 çocuk dünyada, yaklaşık 4000 çocuk ise Türkiye’de yeni teşhis alarak kanser tedavisi görmektedir. Dünyada her yıl oluşan kanserlerin %2 ve 4’ü 19 yaş altı yaş kümesinde gelişmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis