SON DAKİKA
hava
Google News

Türkiye’nin Sembol Yapıları Farkındalığın Işığıyla Aydınlanacak

Epilepsi hastalığı hakkında toplumsal farkındalığı artırmak hedefiyle 12 Şubat Dünya Epilepsi Günü’nde Türkiye’nin sembol yapıları mor renk ile ışıklandırılacak

Son Güncelleme :

11 Şubat 2024 - 1:00

/ 20 views kez okundu.
Türkiye’nin Sembol Yapıları Farkındalığın Işığıyla Aydınlanacak


Epilepsi hastalığı hakkında toplumsal farkındalığı artırmak emeliyle 12 Şubat Dünya Epilepsi Günü’nde Türkiyenin sembol yapıları mor renk ile ışıklandırılacak

Her yıl Şubat ayının ikinci pazartesi günü kutlanan Dünya Epilepsi Günü’nde epilepsi hastalarının ve yakınlarının toplumsal hayatta karşılaştıkları zorluklara dikkat çekiliyor. Bu yıl 12 Şubat’ta kutlanacak Dünya Epilepsi Günü’nde, Türk Epilepsi ile Savaş Derneği’nin epilepsi hastalığı hakkındaki toplumsal ön yargıları kırmak için yürüttüğü Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyasının teşebbüsleri sayesinde Türkiye’nin sembol yapıları, epilepsiyi simgeleyen mor renk ile aydınlatılacak. 

Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyası kapsamında; Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu ve Amasya Kalesi farkındalık ışığını yakacak.

 

Toplumun yüzde 60’ının bilakis #GerçeğiGör

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği Lideri Prof. Dr. Nerses Bebek, epilepsi hastalarına karşı ön yargıların karanlığını farkındalık ışığıyla aydınlatmak isteyenleri tarihi ve sembolik binaları mor renkli ışıklarla izlemeye davet etti. Epilepsi Farkındalık Araştırması’nın sonuçlarına nazaran; etrafında epilepsi hastası bireylerin olmasından ön yargıları sebebiyle rahatsızlık duyanların oranının ülkemizde yüzde 60 olduğunu belirten Prof. Dr. Bebek, “Değişimi birlikte başlatmamız lazım. Toplumun yüzde 60’ının tersine #GerçeğiGör ve çevrende karşılaştığın epilepsi ön yargılarıyla bilinçlenerek gayret et” bildirisini verdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis