SON DAKİKA
hava
Google News

Türk Telekom ve Netsia’nın geliştirdiği SEBA mimarisi Zyxel ile dünyaya açılıyor

Teknoloji üreten ve ihraç eden ülke olma vizyonu kapsamında öncü rol üstlenen Türk Telekom, yenilikçi tahliller geliştiren iştirakleri ve küresel partnerleriyle dünya standartlarını belirleyen çalışmalara imza atıyor.

Son Güncelleme :

27 Şubat 2024 - 21:40

/ 79 views kez okundu.
Türk Telekom ve Netsia’nın geliştirdiği SEBA mimarisi Zyxel ile dünyaya açılıyor


Teknoloji üreten ve ihraç eden ülke olma vizyonu kapsamında öncü rol üstlenen Türk Telekom, yenilikçi tahliller geliştiren iştirakleri ve küresel partnerleriyle dünya standartlarını belirleyen çalışmalara imza atıyor. İştiraki Argela ile birlikte yerli mühendislerin öncülüğünde geliştirdiği şebeke teknolojilerinde stratejik kıymet taşıyan öncü teknoloji SEBA’yı dünyada birinci kere deneyimleyen şirket olan Türk Telekom, Silikon Vadisi’ndeki iştiraki Netsia’nın BB Suite eseriyle güçlendirilmiş yeni SEBA mimarisini Zyxel eserleriyle entegre ederek dünya çapındaki kullanıcılar için hazır hale getirdi. 

Türk Telekom iştiraki Netsia’nın en son teknoloji eseri BB Suite’i ve Zyxel’in Whitebox OLT’si ile sanallaştırılmış ve ayrıştırılmış genişbant ağ stratejisini hayata geçirdiğini GSMA Taşınabilir Dünya Kongresi’nde Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’ın iştirakiyle Türk Telekom ile Zyxel ortasında düzenlenen imza merasiminde duyurdu. 

Teknoloji birikimini bedel odaklı yaklaşımıyla, üreten ve ihraç eden Türkiye vizyonuna yansıtan Türk Telekom, kesimin en itibarlı tertiplerinden olan GSMA Taşınabilir Dünya Kongresi’nde değerli bir iş birliğine imza attı. Yeni jenerasyon teknolojilere yönelik çalışmalarını sürat kesmeden sürdüren Türk Telekom, dijitalin yüzyılı yapma parolasıyla girdiği Türkiye Yüzyılı’nda yenilikçi teknoloji tahlillerini dünyaya ihraç etmeye hazırlanıyor. İştirakleri Argela ve Netsia’nın üzerinde çalıştığı “Yazılım Tarifli Fiber Genişbant Erişim Sistemi”ni (SEBA) 2021’de birinci defa Türkiye’de deneyimleyen şirket olarak öncü bir çalışmaya daha liderlik eden Türk Telekom, iştiraki Netsia’nın geliştirdiği en son teknoloji eseri BB Suite ile Open Networking Foundation’ın (ONF) SEBA mimarisini temel alan birinci toplu dağıtımını tamamladı. Netsia BB Suite’i ile Zyxel’in Whitebox OLT’sinin entegrasyonunu muvaffakiyetle tamamlayan Türk Telekom, dünya standartlarında, çağdaş, kaliteli ve yüksek süratli genişbant hizmeti sunmak için hazır hale getirdi. Fiber genişbant alanında ihtilal niteliğinde ortak bir inovasyon gerçekleştiren Türk Telekom, Netsia ve Zyxel GSMA Taşınabilir Dünya Kongresi’nde imzalanan kontratla iş birliğini resmiyete taşıdı. Türk Telekom’un iştiraki Netsia’nın üstün teknoloji tahlilinin, imzalanan mukavele ile Zyxel’in ağır faaliyette olduğu Kuzey Amerika ve Batı Avrupa’da yaygınlık kazanarak dünya standartlarını belirlemesi bekleniyor.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Bir Telekom operatörü olmanın ötesinde öncü çalışmalarımız ve iş birliklerimiz ile Türkiye’nin teknoloji ihracatında kelam sahibi ülke olma gayesine liderlik ediyoruz. Yerelde yaptığımız iş birlikleri ile ülkemizdeki ekosistemi desteklerken, globalde yürüttüğümüz çalışmalarla ülkemize hem itibar hem de katma paha kazandırıyoruz. Yenilikçi tahliller üreten şirketimiz Argela ve ABD’deki iştiraki Netsia’nın geliştirdiği üstün fiber altyapı teknoloji eseri Zyxel iş birliğiyle dünya standartlarını belirleyecek bir inovasyona dönüştü. Zyxel ile imzaladığımız bu mukavele ile ülkemizin teknoloji ihraç eden ülke olma vizyonuna katkı sunmaktan memnunluk duyuyoruz” diye konuştu. 

Zyxel Bağlantı Lideri Karsten Gewecke, “Netsia BB Suite pazardaki en gelişmiş çok taraflı tahlillerden biri ve SDA Serisi Combo eserimiz ağ ayrıştırma evrimini birlikte ilerletmek için tasarlandı. Satıcıdan bağımsız donanımla açık bir geniş bant erişim ortamı yaratan ve hizmet sağlayıcıları rekabette öne geçiren esnek, geleceğe dönük bir tahlil geliştirmek istedik. Bu alandaki öncü çalışmalar yürüten kurumlar olarak Türk Telekom’un OLT tedarikçilerinden ve SEBA ekosisteminin bir kesimi olmaktan memnunluk duyuyoruz.” tabirlerini kullandı. 

Netsia BB Suite 

Netsia BB Suite, sanallaştırma ve yazılım tarifli ağ özellikleri aracılığıyla operasyonel maliyetlerin azaltılmasına takviye olan ve altyapı revizyonlarına gerek kalmadan çeşitli hizmetlerin sunulmasına imkan tanıyor.   Operatörlerin ağ altyapısı heyetim ve idare pratiklerini dönüştüren Netsia BB Suite, en son teknoloji ile ağ yeteneklerini geliştiriyor ve operasyonları kolaylaştırıyor. Zyxel SDA Serisi, Netsia BB Suite’e ölçeklenebilirlik, esneklik ve birlikte çalışabilirlik sağlamak için tam donanımlı, hepsi bir ortada bir PON Whitebox OLT sağlıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUM ALANI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER

marsbahis