SON DAKİKA
hava
Google News

Türk Telekom iştiraki Argela’nın tahlilleri bölge ülkelerde

Türkiye’de dijital dönüşümün öncülüğünü üstlenen Türk Telekom, teknolojiyi üreten ve ihraç eden bir kurum olma vizyonuyla çalışmalarını sürdürüyor. Türk Telekom’un teknolojik bedeller üreten iştiraki Argela, GSMA Taşınabilir Dünya Kongresi’nde Azerbaycan’ın önde gelen operatörü Azercell ile yaptığı iş birliğini duyurdu.

Son Güncelleme :

26 Şubat 2024 - 18:20

/ 117 views kez okundu.
Türk Telekom iştiraki Argela’nın tahlilleri bölge ülkelerde


Türkiye’de dijital dönüşümün öncülüğünü üstlenen Türk Telekom, teknolojiyi üreten ve ihraç eden bir kurum olma vizyonuyla çalışmalarını sürdürüyor. Türk Telekom’un teknolojik bedeller üreten iştiraki Argela, GSMA Taşınabilir Dünya Kongresi’nde Azerbaycan’ın önde gelen operatörü Azercell ile yaptığı iş birliğini duyurdu. Argela ile Azercell ortasında gerçekleştirilen iş birliği kapsamında Argela’nın yeni kuşak Network ve Müşteri Garantisi eserlerini sistemine entegre eden Azercell ağ yeteneklerini genişletiyor. 

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Her vakit çağın ötesinde bir kurum olma vizyonuyla, Türkiye’yi teknoloji üreten ve ihraç eden bir ülke olarak pozisyonlandırmak için projelerimize devam ediyoruz. Teknoloji alanında öncü tahlillere imza atarak katma paha yaratan iştirakimiz Argela, geliştirdiği eserler ve projelerle küresel arenada ülkemizin itibarına kıymetli katkı sunuyor. Azerbaycan’ın başkan operatörü Azercell ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği de bölgemizdeki ülkelere teknoloji tecrübemizi aktarmamızın en hoş örneği” dedi. 

 Geliştirdiği yerli ve ulusal eserlerle Türkiye’nin teknoloji üreten ve ihraç eden ülke olarak konumlanmasında öncü rol üstlenen Türk Telekom bu vizyonu kapsamında değerli çalışmalara imza atıyor. Türk Telekom’un yenilikçi tahliller üreten iştiraki Argela, Barcelona’da düzenlenen GSMA Taşınabilir Dünya Kongresi’nde Azerbaycan’ın önder taşınabilir operatörü Azercell ile değerli bir iş birliğine imza attı. Bu kapsamda Argela Network & Müşteri Garantisi (NCA) platformunun yeni eserlerini sistemine entegre eden Azercell, müşteri tecrübesini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor. Gerçek Vakitli İzleme (RTM), Hizmet Kalitesi İzleme (SQM) ve Müşteri Tecrübesi İdaresi (CEM) platformlarını barındıran Argela NCA Eser Paketi, büyük bilgi analitiğine dayanan yapısıyla ağ operatörlerinin, ağları ve hizmetleri üzerinde uçtan uca görünürlük elde etmelerine imkan tanıyor. Tüm tanınan OTT uygulamaları ve görüntü akış hizmetleri de dahil olmak üzere ses ve bilgi hizmetleri için gerçek vakitli izleme ve anormallik tespit imkanı sunan platform, her abonenin hizmet tecrübesine ait değerli datalar de sağlıyor. 

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Teknoloji üreten ve ihraç eden ülke olma vizyonuyla Türkiye Yüzyılı’nı dijitalin yüzyılı yapmak maksadıyla çalışmalarımızı sürat kesmeden sürdürüyoruz. Teknoloji birikimimizi iş birlikleri ve projelerle yerli ekosistemin güçlenmesini desteklemek emeliyle kullanıyor, çözümlerimizin küresel arenada da pazara girmesi için köprü rolü üstleniyoruz.   Değerli Ar-Ge çalışmaları yürüten iştirakimiz Argela’nın geliştirmiş olduğu tahliller hem bölgemizde hem de dünya pazarında kullanılıyor. Bu kapsamda Azerbaycan’ın önder operatörü Azercell ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğini de çok değerli buluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum. Teknoloji üreterek ülkemize katma kıymet sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUM ALANI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER

marsbahis