SON DAKİKA
hava
Google News

Trendyol, Dünya Sivil Toplum Kuruluşları Günü’nü Sepette Düzgünlük ile Kutluyor

2020 yılında başlattığı Sepette Yeterlilik ile e-ticaret platformunda STK’lara özel bir alan açarak sivil toplum-özel kesim iş birliği ismine dünya çapında örnek niteliğinde bir projeyi hayata geçiren Trendyol, Türkiye’de sivil topluma olan takviyenin artmasına kıymetli ölçüde katkıda bulundu. Sepette İyilik’e dahil olan STK’ların fiziki ve dijital eserleri milyonlarca kullanıcıyla buluştu ve platform sayesinde 88 STK’ya 4 yılda toplam 200 milyon TL gelir sağlandı.

Son Güncelleme :

26 Şubat 2024 - 12:00

/ 69 views kez okundu.
Trendyol, Dünya Sivil Toplum Kuruluşları Günü’nü Sepette Düzgünlük ile Kutluyor


2020 yılında başlattığı Sepette Yeterlilik ile e-ticaret platformunda STK’lara özel bir alan açarak sivil toplum-özel dal iş birliği ismine dünya çapında örnek niteliğinde bir projeyi hayata geçiren Trendyol, Türkiye’de sivil topluma olan dayanağın artmasına kıymetli ölçüde katkıda bulundu. Sepette İyilik’e dahil olan STK’ların fiziki ve dijital eserleri milyonlarca kullanıcıyla buluştu ve platform sayesinde 88 STK’ya 4 yılda toplam 200 milyon TL gelir sağlandı.

Trendyol, 27 Şubat Dünya Sivil Toplum Kuruluşları Günü’nde herkesi Sepette Yeterlilik ile sivil topluma takviye olmaya davet ediyor. Avrupa Birliği öncülüğünde memleketler arası özel günler takvimine işlenen ve 2014 yılından bu yana her yıl 27 Şubat’ta kutlanan Dünya Sivil Toplum Kuruluşları Günü’nün bu yılki teması “Sürdürülebilir Bir Gelecek İnşa Etmek”. Türkiye’nin önder e-ticaret platformu Trendyol, bu yıl 27 Şubat’ı sivil topluma dayanak olma misyonuyla 2020 yılında başlattığı Sepette Düzgünlük projesinin “sürdürülebilir gelecek” gayesine yönelik katkılarına dikkat çekerek kutluyor.

Trendyol’un Sepette Güzellik projesi, STK’lara e-ticaret platformunda özel bir alan açıp görünürlük sağlamak ve böylece kaynaklarını artırmalarına takviye olmak üzere hayata geçirildi. Bu sayede, Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren STK’lar, tercihlerine nazaran eser yahut dijital dayanak kartı satışıyla daha fazla ferdî destekçiye ulaşabiliyor. Elde edilen gelirin tamamı, hiçbir kesinti olmaksızın STK’lara aktarılıyor. Projede sunulan iş modeli, STK’lara daima bir gelir kaynağı sağlarken, Trendyol’un sürdürülebilirlik ve kapsayıcılık prensiplerini ön planda tutuyor. Proje kapsamında Trendyol, STK’lara tıpkı vakitte e-ticaret alanında eğitim, teknoloji ve operasyon takviyesi sunuyor.

Sürdürülebilir bir gelecek için iş birliği

Trendyol Kurumsal İrtibat Yöneticisi İrem Poyraz, 27 Şubat Dünya Sivil Toplum Kuruluşları Günü’ne yönelik açıklamasında şunları söyledi:

“Sepette Yeterlilik platformu, sivil toplumun gücünü teknolojiyle birleştirerek toplumsal yarar sağlama misyonumuzu temsil ediyor. Milyonlarca müşterimizin ve onlarca sivil toplum kuruluşunun bu hareketin bir modülü olması, toplumsal dayanışmanın gücünü bir defa daha ortaya koyuyor. Trendyol olarak, sürdürülebilir bir gelecek için iş birliği içinde hareket etmenin değerini kanıtlayan Sepette Düzgünlük projesinin ulaştığı başarıyı daha da büyütmeyi hedefliyoruz. Dünya Sivil Toplum Kuruluşları Günü’nü kutlarken bu vesileyle herkesi bir defa daha Sepette Uygunluk ile sivil topluma takviye olmaya davet ediyoruz.”

“Daha sürdürülebilir ve adil bir dünya için çalışmaya devam edeceğiz.”

Sepette Yeterlilik hareketinin özel bölüm ve sivil toplum iş birliğine dair dünyada çapında başarılı bir örnek sunduğunu vurgulayan Poyraz, “Trendyol olarak, yeni projelerimizle de STK’larımıza sağladığımız faydayı daha da artırmayı hedefliyoruz. Sepette Düzgünlük platformunun 4. yıldönümüne yaklaşırken, bu platformda yer alan kurumlara yarattığımız müspet etkiyi gördükçe, daha fazla STK’nın ortamıza katılmasını istek ediyoruz. Daima birlikte, daha sürdürülebilir ve adil bir dünya için çalışmaya devam edeceğiz”, dedi.

Teknolojik yetkinliğini toplum faydasına kullanıyor

Dijital uçurumun hayatın her alanında kapatılması amacını benimseyen Trendyol, bu doğrultuda eğitimden sanata, bayanların iş hayatına iştirakinden sivil topluma kadar pek çok farklı alanda topluma katkı sağlamak üzere projeler geliştiriyor. Trendyol’un teknolojik yetkinliğini toplum faydasına kullanma dileğiyle oluşturduğu Sepette Uygunluk platformunda, STK’ların satışa sunduğu binlerce eser yer alıyor. 2020 yılından bu yana 88 farklı STK, platform üzerinde 470 bin adet eser ve 1,5 milyon adet dijital dayanak kartı satışı gerçekleştirdi. Böylece, Şubat 2024 prestijiyle Sepette Yeterlilik hareketine katılan STK’ların elde ettikleri toplam gelir 200 milyon TL oldu.

Bu STK’lar ortasında toplumsal cinsiyet eşitliğinden girişimciliğe uzanan kapsamlı bir yelpazede toplumsal yarar sunan Türk Eğitim Vakfı, Tohum Otizm, Yeşilay, TOÇEV, Sosyalben, AHBAP, AKUT, Mor Çatı üzere pek çok STK bulunuyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUM ALANI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER

marsbahis