SON DAKİKA
hava

HAFTANIN MAÇLARI

Google News

Trabzonspor’dan Epilepsi Hastalarına Dayanak

Trabzonsporlu futbolcular, Türk Epilepsi ile Savaş Derneği’nin hayata geçirdiği Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyasına takviye oldu. Oyuncular Yukatel Adana Demirspor ile oynadıkları Trendyol Üstün Lig maçına “Farkında Ol, Dayanak Ol, #EpilepsiİçinBak” yazılı pankart ile çıktı

Son Güncelleme :

25 Şubat 2024 - 20:36

/ 96 views kez okundu.
Trabzonspor’dan Epilepsi Hastalarına Dayanak


Trabzonsporlu futbolcular, Türk Epilepsi ile Savaş Derneğinin hayata geçirdiği Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyasına dayanak oldu. Oyuncular Yukatel Adana Demirspor ile oynadıkları Trendyol Muhteşem Lig maçına “Farkında Ol, Takviye Ol, #EpilepsiİçinBak” yazılı pankart ile çıktı

Trabzonspor Futbol Ekibi oyuncuları, epilepsi hastalarının toplumda karşılaştıkları ön yargılara dikkat çekmek gayesiyle Yukatel Adana Demirspor ile oynadıkları Trendyol Üstün Lig maçına “Farkında Ol, Dayanak Ol, #EpilepsiİçinBak” yazılı bir pankartla çıktı.

Trabzonsporlu futbolcular geçtiğimiz yıllarda da kampanyaya dayanak vermiş ve Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyasının sembolü mor gözlüklerle çektikleri görüntülerle ülkemizde yaşayan 1 milyon epilepsili bireyin sesi olmuştu.

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği’nin sekiz yıldır hayata geçirdiği Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyası, epilepsili bireylerin de herkes üzere hayatlarına devam edebilecekleri, okuyabilecekleri, çalışabilecekleri, evlenebilecekleri, çocuk sahibi olabilecekleri ve başarılı işlere imza atabilecekleri konusunda farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği, tüm Trabzonsporluları ve futbolseverleri, Epilepsi İçin Bak Instagram sayfasında yer alan #MorGözlük filtresiyle kendi fotoğrafını çekip farkındalık iletileri, #EpilepsiİçinBak ve #GerçeğiGör etiketleriyle toplumsal medya hesaplarında paylaşmaya ve farkındalığın bir modülü olmaya davet ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUM ALANI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

marsbahis