Tiyatro Şenliği 26'ıncı kere Çankaya'da perde dedi - Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Trcanlihaber.com
SON DAKİKA
hava
Google News

Tiyatro Şenliği 26’ıncı kere Çankaya’da perde dedi

Milletlerarası Ankara Tiyatro Şenliğinin 26’ncısı Çankaya Belediyesinin mesken sahipliğinde perde dedi.

Son Güncelleme :

20 Kasım 2023 - 1:48

/ 18 views kez okundu.
Tiyatro Şenliği 26’ıncı kere Çankaya’da perde dedi


Uluslararası Ankara Tiyatro Şenliğinin 26’ncısı Çankaya Belediyesinin mesken sahipliğinde perde dedi. Şenliğin Onur Mükafatı Orhan Aydın’a, Emek Mükafatı Mehmet Ulusoy’a verildi.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Çankaya Belediyesinin her yıl takviye verdiği ve çeyrek asrı geride bırakan Milletlerarası Ankara Tiyatro Şenliği başladı. Çankaya Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezinde gerçekleşen ve birçok tiyatro severi buluşturan 26. Milletlerarası Ankara Tiyatro Şenliği Onur Mükafatını Orhan Aydın alırken şenliğin Emek Mükafatı Mehmet Ulusoy’a verildi. Tiyatro Şenliği, 27 Kasım’a dek sanatseverlere 26 oyunla hoş anlar yaşatacak.

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) tarafından düzenlenen şenlikte Çankaya Belediyesi kültür ve sanat merkezleri şenlik boyunca sahnelenecek oyunlara konut sahipliği yapacak. Devlet ve özel tiyatrolar da 10 gün boyunca tiyatro severleri ağırlayacak.

Yaşanabilir Bir Dünya İçin Sanat anlayışı ile düzenlenen şenliğin açılışı Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübünün oynadığı Gecenin Akabinde dans-müzik gösterisi ile başladı. Memleketler arası seviyede gerçekleşen Ankara Tiyatro Şenliği dünyanın birçok ülkesinden katılan tiyatro toplulukları, üniversite tiyatro toplulukları, özel tiyatrolar, Belediye Kent Tiyatroları ve amatör tiyatroları Başkentte buluşturacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Facebook Yorumları
Copyright