SON DAKİKA
hava
Google News

TG EXPO ve Kuaförler Derneği’nden dala dünya standartlarında fuar, SALONİST EXPO

Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde ferdi ve ulusal katılı tertiplerini üstlendiği imza fuarlarla, kesiminin öncü fuar ve tertip şirketi olan TG EXPO, Kuaförler Derneğiyle yaptığı iş birliği ile Türkiye’ye dünya standartlarında, dala yeni bir fuar kazandırıyor, SALONİST EXPO.

Son Güncelleme :

13 Şubat 2024 - 9:48

/ 18 views kez okundu.
TG EXPO ve Kuaförler Derneği’nden dala dünya standartlarında fuar, SALONİST EXPO


Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde ferdî ve ulusal katılı tertiplerini üstlendiği imza fuarlarla, dalının öncü fuar ve tertip şirketi olan TG EXPO, Kuaförler Derneğiyle yaptığı iş birliği ile Türkiye’ye dünya standartlarında, bölüme yeni bir fuar kazandırıyor, SALONİST EXPO. Hoşluk, bakım, kuaförlük ve saç bakım- trendleri alanında Türkiye’de yenilikçi ve sürdürülebilir bir yaklaşımla kapılarını açacak olan SALONİST EXPO, 24-26 Kasım 2024 tarihleri ortasında İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacak.

5 kıtada 35 ülkede sıhhat, güç, inşaat ve mobilya üzere farklı kesimlerde düzenlediği fuarlara Türkiye iştirakini üstlenen TG EXPO, ülkemizde, bu yıl 36. sefer düzenlenecek Hoşluk ve Bakım, güç dalının buluşma noktası olan ICCI Güç ve Etraf Fuar ve Tertibi, Memleketler arası Seramik Banyo Mutfak Fuarı Unicera ve Türkiye’nin ve bölgenin tek kültür mirası fuarı Heritage İstanbul üzere alanında markalaşmış, ikonik fuarların tertibini yıllardır başarılı ile yürütmektedir. Fuarcılık alandaki milletlerarası deneyimini ve yetişmiş insan kaynağını Türkiye’de yeni fuarların tertibi iş birlikleri yaparak farklı bölümlere taşıyan TG EXPO, Kuaförler Derneği ile vardığı mutabakatla Türkiye’de hoşluk, bakım ve kuaförlük alanında yeni bir fuar kazandırıyor.

SALONİST EXPO’nun tanıtım toplantısı TG EXPO İdare Şurası Lideri Gönül Akyıldız, TG EXPO Genel Müdürü Cem Şenel ve Kuaförler Derneği Lideri Sabit Akkaya’nın konut sahipliğinde Çırağan Kempinski Otel’de yapıldı.

SALONİST EXPO 24-26 Kasım 2024 tarihleri ortasında İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacak.

Sektör paydaşlarını bir ortaya getiren toplantıda tanıtımı yapılan SALONİST EXPO, gayeleri, yenilikçi vizyonu, sürdürebilirliğe olan inancı ve dala sunmayı hedeflediği katma bedelle Türkiye’de alanında bir birinci olmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de ve dünyanın farklı coğrafyalarında lokal ve küresel birçok marka fuara imza atan TG EXPO milletlerarası fuarcılık firması ve gönüllülük temeliyle kurulan ve mesleklerine olan tutkularıyla bir ortaya gelen kuaförlerin kurduğu Kuaförler Derneği’nin iş birliği ile 24-26 Kasım 2024 tarihleri ortasında İstanbul Kongre Merkezi’ndegerçekleşecek Salonist EXPO, kesimin kıymetli aktörlerini bir ortaya getirecek.  SALONİST EXPO ayrıyeten, kesimin ihtiyaçlarına karşılık verirken sürdürülebilir bir gelecek için çalışacak, bölgenin ve Türkiye’nin ticaret merkezi olmanın yanı sıra yenilikçi yaklaşımı ile trendlere istikamet veren çok özel bir platform olacak. Üç gün sürecek olan fuarda, en yeni trendler, en yeni teknolojiler ve ekipmanlar; gösteriler, eğitim ve panellerle dünya trendleri usta isimlerin iştiraki ile meraklılarıyla buluşacak.

Sektör paydaşlarının, Türkiye’de faaliyet gösteren markaların yöneticilerinin iştiraki ile gerçekleşen toplantıda TG EXPO ismine kelam alan TG EXP Genel Müdürü Cem Şenel: “2008 yılında “Think Küresel – Global Düşün” mottosuyla kurulan TG Expo, güç, besin, besin bileşenleri, ambalaj sanayi, kozmetik, dokuma, mermer, seramik, yapı, onarım, müzecilik ve otel ekipmanları dallarında gerek kendi fuarlarını, gerekse dünyanın en değerli fuarlarının Türkiye iştiraklerini gerçekleştiriyor. TG Expo, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından verilen, yurtdışı fuarların ulusal iştirak tertiplerini gerçekleştirme müsaadesine sahip olup, bu alanda ülkemizde faaliyet gösteren az sayıda firmadan biridir. Benim hatırladığım kadarıyla yalnızca 27 kurum ve kuruluş bu yetkiye sahiptir. Bunların bir kısmı, sanırım 9’u ticaret odası, ihracatçı birlikleri üzere kamu diyebileceğimiz kısım olup, bu alanda faaliyet gösteren özel teşebbüs firma sayısı yalnızca 18’dir. TG Expo, bu 18 firmadan biridir. Bu iş sahiden ileri düzey fuarcılık yeteneği gerektirir ve bu firmalar gerek finansal yapılarıyla gerek iştirakçi memnuniyet ölçümleri ile Ticaret Bakanlığı tarafından daima denetlenmektedir. 5 kıtada, Amerika Birleşik Devletleri’nden İtalya’ya, Hindistan’dan Almanya’ya çok sayıda ülkede gerek kendi fuarlarımızla gerek ferdi ve ulusal iştirak organizasyonlarımız ile Türk firmalarının milletlerarası pazarlarda eser ve hizmetlerini tanıtmaları ve ihracatlarını geliştirmeleri için çalışıyoruz.

İşimizi üç kümede sınıflandırıyoruz: Birincisi; yurt dışı fuarların ulusal ve ferdî iştirakleri. İkincisi; yurt dışında kendi düzenlediğimiz fuarlar. Son olarak da yurt içi fuarlarımız. Jakarta – Endonezya’da Yer Fuarı, Addisababa – Etiyopya’da Güç Fuarı, Taşkent – Özbekistan’da Hotel Ekipmanları Fuarı, Abu Dabi – Birleşik Arap Emirlikleri’nde Kültürel Miras ve Müzecilik Fuarı, Doha – Katar’da Ağabeye ve Gelinlik Fuarı düzenliyoruz. Gerçekleştirdiğimiz fuar tertiplerinde, iştirakçi firmalarımıza, danışmanlık, teşvik ve mevzuatlarla ilgili bilgilendirme ve takip, nakliye, gümrük süreçleri, heyetim, seyahat, konaklama ve vize alımına dayanak dahil olmak üzere tüm süreçlerde “anahtar teslim” tabir edebileceğimiz bir hizmet veriyoruz. Bu bakımdan memleketler arası standartlarda fuarcılık tecrübesi sunduğumuzu rahatlıkla tabir edebilirim.  Yurt içinde ise uzun müddettir düzenlediğimiz fuarlarımız var. En değerli olanları şöyle, önümüzdeki ay 36.’sı yapılacak olan Hoşluk ve Bakım İstanbul Milletlerarası Medikal Estetik ve Anti-Aging ve Profesyonel Kozmetik Eser ve Ekipmanları Fuarı, Tekrar bu yıl 8.’si yapılacak olan HERITAGE İSTANBUL Müdafaa, Onarım, Arkeoloji, Müzecilik ve Kütüphanecilik Fuar ve Konferansı, Yeniden bu sene 28.’si yapılacak olan ve Kojenerasyon Derneği ile birlikte düzenlediğimiz ICCI – Milletlerarası Güç ve Etraf Fuarı ve Konferansı THBB ile birlikte düzenlediğimiz ve 10.’su yapılacak olan Hazır Beton Fuar ve Kongresi TSF ile ortak düzenlediğimiz, bu yıl 38.’si yapılacak olan UNICERA – Memleketler arası Seramik, Banyo, Mutfak fuarımız. Dikkat ettiyseniz yurt içindeki fuarlarımızın kıymetli bir kısmını, ilgili dalın en faal STK’sıyla, dernek yahut federasyonuyla birlikte gerçekleştiriyoruz. SALONİST EXPO fuarımızı da bu dalın duayen kurumu olan Kuaförler Derneği ile ortaklaşa gerçekleştireceğiz. Umarın SALONİST EXPO da öbür fuarlarımız üzere uzun soluklu ve gerek iştirakçileri gerek ziyaretçileri açısından verimli bir ticari platform olarak, dünya fuar takviminde yerini alacaktır.”

Kuaförler Derneği ismine toplantıda bir konuşma yapan Lider Sabit Akkaya, Kuaförler Derneği’nin kuruluşuna ve gayelerine değinerek, kelamlarına şöyle devam etti: “Gönül seyahatimiz 1984 yılından bu yana sürerken bu seyahatte verdiğiniz maddi ve manevi takviyeler için bir defa daha teşekkür etmek isterim. Natürel ki bu seyahat birinci günkü heyecan ve güçle devam ediyor. Bu devamlılıkta tüm üyelerimizin, idare şurası üyelerimizin ve markaların siz bedelli temsilcilerinin takviyesi büyük ehemmiyet taşıyor. Bugün yepisyeni bir gayeye hakikat yola çıkıyoruz. Yıllardır hasretini duyduğumuz, yurt dışındaki örneklerini görüp ülkemizde eksikliğini hissedip gerçekleşmesini istediğimiz, dalımıza özel bir fuar, bir buluşma platformu için buradayız. Bu heyecana ortak olan ve yürekten destekleyen; meslek liselerinde tahsil gören öğrencilerin vizyonuna katkı sağlamak maksadıyla yurdun dört bir yanından bu buluşmaya gelmelerini sağlayacak olan Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul ve İzmir Ticaret odaları bölüm temsilcilerimize bilhassa teşekkür ederim.”

Toplantıda son olarak kelam olan Kuaförler Derneği İkinci Lideri Emrah Kemendi, konuşmasında 24-26 Kasım 2024 tarihleri ortasında İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacak SALONİST EXPO içeriği ile ilgili bilgiler verdi: “Cem beyefendiye TG Expo’yu ve milletlerarası fuar örneklerini paylaştığı için teşekkür ederim. Bizler her ne kadar birbirleriyle rakip olan işletmeler olsak da her vakit bir ortaya gelmeyi seven, birbirinden beslenen, ilham alan bir meslek grubuyuz. İlham veren içerikler ve saç dizaynları bölümümüzü besleyen değerli ögeler. Bu maksatla geniş kitlelerin ilgisini çekeceğiniz düşündüğümüz üç günlük program içerisinde hem tüketicilere seslenecek gelin saç ve makyaj trendlerinin yer alacağı hem de üyelerimizin kendi çalışmalarını sergileyecekleri bir birinci gün planladık. Kalan iki gün ise farklı başlıklardaki düşündürücü paneller ve ilham veren gösteriler planladık. Bu panel ve gösterilerin markaların kendilerini yansıtacakları en heyecan verici kısımlar olduğunu biliyoruz.  Fuarın son aktifliği ise derneğimiz artistik grubunun yapacağı özel final gösterisi olacak. Bölümümüzde geleceğin hoşluk teknolojilerinden, toplumsal medyaya, salon dizaynlarından, insan kaynağı ve mesleksel eğitimin ehemmiyetine uzanan paneller, trendleri yansıtan workshop’lar ve alışılmış ki olmazsa olmazımız olan saç defileleri ile büyük kaynaşma ve ilham.

Özetlemek gerekirse fuarın gerek bir ortaya gelmekten memnunluk duyan meslektaşlarımızın bir buluşma noktasına gerekse de ilham veren çalışmaların sergilenmesine imkan tanıyan ve dünyadaki örneklerinde olduğu üzere yıllarca sürecek bir platform olması hayalini taşıyoruz. Bu hayale ulaşmada sizlerin sağlayacağı katkıların ne kadar değerli olduğunu bir kere daha belirtmek isterim.”

 

ORGANİZATÖR HAKKINDA

2008 yılında “Think Küresel – Global Düşün” mottosuyla bölümde engin deneyime sahip profesyoneller tarafından milletlerarası standartları Türkiye’ye kazandırmak gayesiyle kurulan TG EXPO MİLLETLERARASI FUARCILIK A.Ş. birçok birincisi gerçekleştirerek Türk fuarcılık bölümünün gelişimine dayanak veren yenilikçi bir marka olmuştur. Dünyanın en büyük fuar organizatörlerinin milletlerarası çatı derneği olan UFI ve dünya çapındaki kongre ve milletlerarası toplantılar kesiminin en değerli birliklerinden biri olan ICCA’ya üyelikleri bulunan TG Expo, T.C. Ticaret Bakanlığı’ndan yurt dışı fuarların ulusal iştirak tertiplerini ve fuar ana organizatörlüğü gerçekleştirmek üzere akredite bir şirkettir. 5 kıtada 35’ten fazla ülkede kişisel ya da ulusal iştirak tertipleri, Türkiye ve yurt dışında ana organizatörlüğünü üstlendiği fuarlar ile Türk firmalarının lokal ve milletlerarası pazarlarda eserlerini tanıtmalarını ve ticaret hacimlerini genişletmelerini sağlamaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUM ALANI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER

marsbahis