Şile'ye 94 işçi, 38 araçla müdahale edildi - Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Trcanlihaber.com
SON DAKİKA
hava
Google News

Şile’ye 94 işçi, 38 araçla müdahale edildi

İstanbul’da dün sabah saatlerinden itibaren tesirli olan kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle İBB komutalarına gelen 3.399 ihbara müdahale edildi.

Son Güncelleme :

20 Kasım 2023 - 5:48

/ 38 views kez okundu.
Şile’ye 94 işçi, 38 araçla müdahale edildi


İstanbul’da dün sabah saatlerinden itibaren tesirli olan kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle İBB komutalarına gelen 3.399 ihbara müdahale edildi. Bilhassa bugün Şile ve Ağva’da genelinde denizin kabarması ve derelerin yükselmesine bağlı olarak taşkınlar ve su baskınları meydana geldi. İBB takımları bölgeye acilen müdahale ederken 94 işçi, 38 araç ve iş makinesi, 1 varisco, 3 motopomp, 4 dalgıç pompa ile çalışmalar sürdürülüyor.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

İstanbul’da dün sabah saatlerinden itibaren bölgemize giriş yapan soğuk ve yağışlı hava hala tesirli olmaya devam ediyor. Sistem nedeni ile Cumartesi (dün) 14 dereceler civarındaki sıcaklıklar bu sabah saatlerinde (06.00) 2 derecelere kadar gerilerken yağışlar vilayet genelinde karla karışık yağmur ve kar biçiminde görüldü. Cumartesi gününden itibaren tesirli olan yağışlar sonucunda İstanbul’un farklı bölgelerinde metrekareye 30 ila 100 kg aralığında yağış kaydedildi.

ŞİLE VE AĞVA’DA TAŞKIN VE SU BASMALARINA MÜDAHALE EDİLDİ

Bugün kuvvetli yağış ve fırtınanın tesirli olduğu Şile ilçesi geneli ve Ağva’da denizin kabarması ve derelerin yükselmesine bağlı olarak bilhassa deniz ve dere düzeyine yakın yerlerde taşkınlar meydana geldi, kimi konut ve işyerlerini su bastı. İBB takımları (İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım, Atık İdaresi, Zabıta, 153 Yerinde Çözüm) bölgede 94 işçi, 38 araç ve iş makinesi, 1 varisco, 3 motopomp, 4 dalgıç pompa ile müdahale çalışmalarını sürdürüyor.

İKİ GÜNDE 3399 İHBAR

Kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle dün sabah saatlerinden itibaren İBB komutalarına gelen 3.399 ihbara (su baskını, göllenme, rögar taşması, yol çökmesi, ağaç devrilmesi, direk, tabela devrilmesi, tehlike arz eden kesim vb.) İBB grupları tarafından müdahale edildi. Hâlihazırda takımların çalışmaları devam ediyor.

 YAĞIŞLAR İSTANBUL’U TERKEDİYOR

Avrupa Yakası Boğaz etrafı ile Anadolu Yakası genelinde fırtına (60-100km/s) ile birlikte tesirli olan yağışların akşam saatlerine (16.00) hakikat bölgemizi terk edeceği kestirim ediliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Facebook Yorumları
Copyright