SON DAKİKA
hava
Google News

Selçuklu Belediyesi tarafından ilçenin farklı mahallerine kazandırılan kapalı pazarlar çağdaş manzarasının yanı sıra alışveriş yapan vatandaşlar ve esnaf için konfor sağlıyor

İlçeye paha katan birçok projeyi hayata geçiren Selçuklu Belediyesi, mahallelerin muhtaçlıkları doğrultusunda kazandırdığı kapalı pazar alanları ile hem vatandaşların hem de esnafın hava şartlarından etkilenmeden, konforlu ve çağdaş alanlarda alışveriş yapmasına imkan sağlıyor.

Son Güncelleme :

11 Şubat 2024 - 14:12

/ 14 views kez okundu.
Selçuklu Belediyesi tarafından ilçenin farklı mahallerine kazandırılan kapalı pazarlar çağdaş manzarasının yanı sıra alışveriş yapan vatandaşlar ve esnaf için konfor sağlıyor


İlçeye paha katan birçok projeyi hayata geçiren Selçuklu Belediyesi, mahallelerin gereksinimleri doğrultusunda kazandırdığı kapalı pazar alanları ile hem vatandaşların hem de esnafın hava şartlarından etkilenmeden, konforlu ve çağdaş alanlarda alışveriş yapmasına imkan sağlıyor. 

Selçuklu’da son periyotta ilçeye kazandırılan Dumlupınar, Kosova, Yazır, Özalkent ve Sancak Kapalı  Pazarları ile ilçedeki kapalı pazar sayısı 8’e ulaştı.

Başkan Pekyatırmacı: “ Kapalı pazarlar, hem esnafımız hem de vatandaşlarımız için konforlu alışveriş imkanı sunuyor” 

Selçuklu’yu daha yaşanabilir ve çağdaş bir ilçe haline getirmek için uğraş gösterdiklerini söz eden Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, “Mahallerimizin muhtaçlıkları doğrultusunda son devirde ilçemizdeki kapalı Pazar sayısını artırdık ve çağdaş pazar alanlarını hemşehrilerimizin istifadesine sunduk. Hem esnafımızın hem de hemşehrilerimizin daha uygun hizmet alabilmesini sağlayan bu çalışmalar ilçemizdeki pazar yerlerini muhakkak bir standarda kavuşturma açısından da büyük değere sahip. Pazar yerlerimizde yaz aylarında kepenkler açılarak daha ferah bir ortam oluşturulurken kışın kepenkler kapatılarak büsbütün kapalı bir ortam oluşturuluyor. İlçemizin farklı mahallerinde her gün binlerce hemşehrimiz değerli bir muhtaçlığını bu alanlardan karşılıyor. Konfor düzeyi üst seviye olan kapalı pazar yerlerimizde artık tüm esnafımız dört mevsim boyunca olumsuz hava şartlarından etkilenmeden rahat bir formda eserlerinin satışını gerçekleştirebiliyor. Tekrar tıpkı halde bölge halkımız da konforlu ve huzurlu bir halde alışverişlerini yapabiliyor. Selçuklu Belediyesi olarak ilçemize bedel katan bu çalışmalar ile hemşehrilerimize hizmetin en hoşunu sunmaya ve insanımızın hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Olumsuz hava şartlarından etkilenmeden alışveriş yapan vatandaşlar ve eserlerin satışını yapan esnaflar da pazar yerlerinden hayli mutlu olduklarını söz ederek Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı ve emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis