SON DAKİKA
hava
Google News

Romeo ve Juliet’i hiç bu türlü izlemediniz

Tüm dünyada sayısız kere farklı oyuncularla sahnelenen Romeo ve Juliet farklı bir bakış açısı, dinamik ve yetenekli oyuncu takımıyla artık Türkiye’de.

Son Güncelleme :

08 Şubat 2024 - 4:36

/ 25 views kez okundu.
Romeo ve Juliet’i hiç bu türlü izlemediniz


Tüm dünyada sayısız sefer farklı oyuncularla sahnelenen Romeo ve Juliet farklı bir bakış açısı, dinamik ve yetenekli oyuncu takımıyla artık Türkiye’de.

Romeo ve Juliet öyküsü Verona Çıkmazı ismiyle yine farklı bir bakış açısıyla sahneleniyor. Esra Bağışgil’in metnini yazdığı ve direktörlüğünü üstlendiği Verona Çıkmazı tiyatro oyunu 26 Şubat Pazartesi günü birinci defa seyircisiyle buluşacak. Oyuncu takımında Ozan Varol, Esra Bağışgil, Âdem Yılmaz, Tuğçe Özlü Şentürk ve Melih Tuma’nın yer aldığı Nos Tiyatro’nun yapımcılığını üstlendiği Verona Çıkmazı, alışılagelmişin dışında bir Romeo ve Juliet öyküsüyle tiyatro severleri bu kere güldürecek.

 

Romeo ve Juliet’te 90’lar rüzgârı

Provalara Kasım ayıda başlayan oyuncular, tıpkı vakitte 90’lar Türkçe pop müziklerini yorumlayacak. Kostümleriyle de seyirciye renkli bir dünya vadeden oyunun kostüm dizaynını ise ünlü oyuncu Miray Daner’in ablası İpek Daner yaptı.

 

Klasik bir aşk öyküsü anlatmak ne kadar güç olabilir ki?

Verona Çıkmazı, bir ‘Romeo Juliet’ uyarlamasıdır. Herkesin bildiği bu aşk kıssasını anlatmaya kendini adamış bir Anlatıcı, yalnızca bu klasik öyküyü anlatmak istemektedir. Özgün metinde Romeo’nun birinci aşkı olarak bildiğimiz ve bu aşka karşılık vermeyen Rosaline ise öyküden saparak Romeo’ya aşık olur. Pekala, Anlatıcı ve Rosaline’in yaşadığı bu çatışma Romeo ve Juliet’in gerçek aşka giden seyahatlerine ya pürüz olursa? Ya da Romeo ve Juliet’in gerçek aşkına ya bu çatışma yol açarsa? Bir yanda kılıktan kılığa girip türlü numaralarla kıssasını tamamlamaya çalışan bir Anlatıcı, bir yanda aşkını kaybetmek istemeyen Rosaline, başka yanda ise yalnızca ve yalnızca aşklarını yaşamak isteyen Romeo ve Juliet… Ve bütün bu olanlardan habersiz, yürüyen aura Paris! Bu karakterlerle bu öykünün çıkmaza girmeden gerçek sona kavuşması imkânsız.

 

Künye

Yazan & Yöneten: Esra Bağışgil

Yardımcı Direktör: Aslı Samat

Hareket Tertibi: Taner Güngör

Müzik Yöneticisi: Beste Gül Çınar

Müzik Tasarım: Toygun Tosunoğlu

Dekor Tasarım: Ceren Yılmaz

Işık Tasarım: Ayşe Sedef Ayter

Kostüm Tasarım: İpek Daner

Afiş Tasarım: İlayda Köroğlu

Korrepetitör: Beste Gül Çınar

Oyun Asistanları: Dilara Sürmeli, Can Şenel, Aytan Tankır

Ensemble: Dilara Sürmeli

Yapım: Nos Tiyatro

Yürütücü Üretimci: Sinan Çatıkkaş

Sahne Koordinatörü: Gamze Bayraktaroğlu

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis