SON DAKİKA
hava

HAFTANIN MAÇLARI

Google News

Ralli Dönemi Kristal Karlar Diyarında Açıldı

Eksi 36 Spor Kulübü tarafından düzenlenen Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın birinci yarışı Sarıkamış Rallisi, 23-25 Şubat tarihlerinde Kars’ta gerçekleştirildi.

Son Güncelleme :

25 Şubat 2024 - 20:12

/ 114 views kez okundu.
Ralli Dönemi Kristal Karlar Diyarında Açıldı


Eksi 36 Spor Kulübü tarafından düzenlenen Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın birinci yarışı Sarıkamış Rallisi, 23-25 Şubat tarihlerinde Kars’ta gerçekleştirildi. Kars Valiliği, Kars Belediyesi, Sarıkamış Kaymakamlığı ve Sarıkamış Belediyesi dayanakları ile Duja Hotels, VST Tour, ICRYPEX, Spor Toto, Remed Assistance, Salados, Power App ve Fora Araç Takip sponsorluğunda organize edilen ralliye, 26 araç ve 52 atlet katıldı. 

3 gün boyunca kar ve buz kaplı tabanda koşulan rallide, Parkur Racing’den 18 yaşındaki Kerem Kazaz, Litvanyalı copilotu Andris Malnieks ile birinciliğin sahibi oldu. Birebir vakitte Sınıf 2 ve genç pilotlar birincisi olan Kazaz’ın 24 saniye gerisinde Castrol Ford Team Türkiye’den Ali Türkkan-Burak Erdener ikinci olurken, Red Bull sportmeni Türkkan Sınıf 3 birinciliğini de elde etti. GP Garage My Team’den Ümit Can Özdemir-Kutay Ertuğrul’un üçüncü sırada yer aldığı rallide, dereceye giren sportmenlerin mükafatları Kars Valisi Ziya Polat, Kars Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Latife, Kars Vilayet Jandarma Kumandanı Kıdemli Albay Fatih Cemal Kiper, TOSFED Lideri Eren Üçlertoprağı, Sarıkamış Kaymakamı Enis Aslantatar, Kars Gençlik Spor Vilayet Müdürü Ayhan Yüreğir ve sponsor firma yetkililerinin iştirakiyle Duja Chalet önünde düzenlenen merasimle verildi.

Zorlu rallinin Sınıf 4 birincisi Atış Motorsport grubundan Çağlayan Çelik-Koray Akgün, Sınıf N birincisi ise GP Garage My Team’den Kemal Şener-Bora Yılmaz grubu oldu. Rallinin bayan pilotlar birinciliğini tıpkı ekipten Burcu Çetinkaya kazanırken, bayan co-pilotlar birinciliğini de Castrol Ford Team Türkiye’den Mert Yudulmaz ile yarışan Sevi Akal elde etti.

Bu yıl merhum sportmen Celal Gülerhan anısına düzenlenen TOSFED Ralli Kupası’nda ise GMG Racing’den Gürol Baranlı-Alperen Tetik birinciliği elde ederken, tıpkı kadrodan Özgür Yürük-Serkan Şahiner ikinciliği ve ferdi olarak yarışan Tolga Muhtar-Serhat Kılınç üçüncülüğü ve Kategori 3 birinciliğini kazanan takım oldu.

Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası, 22-24 Mart tarihlerinde Ege Araba Sporları Kulübü (EOSK) tarafından Muğla Marmaris’te düzenlenecek olan Ege Rallisi ile devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUM ALANI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

marsbahis