SON DAKİKA
hava
Google News

Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu 23 yaşında

Bursa ile Nilüfer’i ulusal ve milletlerarası tertiplerde en âlâ halde temsil eden Nilüfer Belediyesi Nilüfer Halk Dansları Topluluğu 23 yaşına girdi. Yaklaşık 400 üyenin katıldığı Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun kuruluş yıldönümü düzenlenen gecede kutlandı.

Son Güncelleme :

24 Şubat 2024 - 13:36

/ 129 views kez okundu.
Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu 23 yaşında


Bursa ile Nilüfer’i ulusal ve milletlerarası tertiplerde en yeterli formda temsil eden Nilüfer Belediyesi Nilüfer Halk Dansları Topluluğu 23 yaşına girdi. Yaklaşık 400 üyenin katıldığı Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun kuruluş yıldönümü düzenlenen gecede kutlandı.

Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nda yer alan yaklaşık 400 kişi ve halk dansları eğitmenleri 23. kuruluş yılını coşkuyla kutladı. Nilüfer Belediye Lider Yardımcıları Dr. Sibel Özer, Remzi Çınar, Osman Uçar ve Engin Yener’in de katıldığı gecede coşku dolu anlar yaşandı. Sanat direktörleri Miray Orduseven ve Mükteda Altıner’in sunumuyla başlayan gecede Nilüfer Belediyesi Nilüfer Halk Dansları Topluluğu’nun çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer de Nilüfer Halk Dansları Topluluğu’nun yeni yaşını kutlayarak, “Öncelikle şunu söylemek istiyorum. 37 yıllık geçmişi olan Nilüfer Belediyesi, bugün kenti “kültür-sanat” kimliğiyle bütün Türkiye’ye kabul ettirdiyse, bunda sizin de hisseniz var. Zira sizler yurtiçinde ve yurt dışında kazandığınız başarılarla her vakit bizim gurur kaynağımız oldunuz. Dünya birincilikleri, Federasyon birincilikleri elde ederek ülkemizi ve Nilüfer’i muvaffakiyetle temsil ettiniz. Yaptığınız çalışma Anadolu’nun varlıklı kültür mozaiğini günümüzde yaşatan çok kıymetli bir kültürel miras çalışmasıdır. Halk danslarını yalnızca bir cümbüş olarak görmek çok yüzeysel bir bakış olur. Ben sizleri, bu değerli kültürel mirası geleceğe taşıyan birer kültür elçisi olarak görüyorum. Bugün her yaştan 383 dansçısıyla, 18 yörenin oyunlarını repertuarına alan topluluğumuz 23 yaşına girdi. Hepinizi kutluyorum ve topluluğumuza birçok yıllar diliyorum” dedi.
Konuşmaların lider yardımcıları ve eğitmenler birlikte yaş günü pastasını kesti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis