SON DAKİKA
hava
Google News

Netflix ve Ankara Bilim Üniversitesi yeni yetenekler yetiştirmek için güçlerini birleştiriyor

Netflix ve Ankara Bilim Üniversitesi, kreatif dala yeni yetenekler kazandıracak bir eğitim programına başlıyor. Anima Okul iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Netflix ile Görsel Efekt (VFX) Dünyasına Giriş’ programı, 14 hafta mühletle devam edecek

Son Güncelleme :

27 Şubat 2024 - 13:40

/ 65 views kez okundu.
Netflix ve Ankara Bilim Üniversitesi yeni yetenekler yetiştirmek için güçlerini birleştiriyor


Netflix ve Ankara Bilim Üniversitesi, kreatif kesime yeni yetenekler kazandıracak bir eğitim programına başlıyor. Anima Okul iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Netflix ile Görsel Efekt (VFX) Dünyasına Giriş’ programı, 14 hafta müddetle devam edecek

Lider cümbüş platformu Netflix, Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından Ankara Bilim Üniversitesi ile kreatif kesime katkı sağlayacak yeni bir eğitim programına imza atıyor. ‘Netflix ile Görsel Efekt (VFX) Dünyasına Giriş’ ismini taşıyan program, 28 Şubat – 5 Haziran tarihleri ortasında Türkiye’nin animasyon ve görsel efekt alanında uzman eğitim kurumlarından Anima Okul iş birliğiyle hayata geçirilecek.

Geleceğin görsel efekt sanatkarlarını yetiştirecek eğitime, Ankara Bilim Üniversitesi akademik takımı tarafından yönlendirilen 15 öğrenci katılacak. ‘Modelling’, ‘Texture’, ‘Render-Lighting’ ve ‘VFX compositing’ temalı eğitim modüllerini tamamlayan öğrenciler, kreatif bölüme güçlü bir biçimde adım atma imkanını yakalayacak.  

Ankara Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Demir şöyle konuştu: “Netflix üzere alanında öncü bir dijital yayıncı ile özel sektör-üniversite buluşmasını üst seviye bir programla gerçekleştirmekten memnunluk duyuyoruz. Ankara Bilim Üniversitesi  storybased asıllı bir yüksek öğretim kurumu olarak, mevcut tüm disiplinlerde artechno bir yaklaşımla profesyonel   kazanımların zenginliğini ve yaratıcılığı  yeni büyümenin ve yeni aklın temel dinamiği olarak görür. Bir şeyi olduğundan öbür bir şey üzere görmek bu modellemenin itici gücü olup, kabuller dünyasının hudutları dışına çıkmak, tasavvur ve tahayyüllerin muazzamlığı içerisinde donatıların ve dokunuşların birlikte oluşturduğu yeni kompozisyon ve kodlamaların lisanını oluşturabilmek, Ankara Bilim Üniversitesi’nin dünya ile birebir lisanı konuştuğunun, kozmosun yeni dizgelerine dair anonim yaklaşımlar uğraşına katkısının bir işaretidir. Netflix ve Ankara Bilim Üniversitesi, bu proje ile yalnızca  profesyonel imkanlar ile anlaşılabilecek  bir uygulamayı değil, tıpkı vakitte alanında örnek teşkil edecek zihinsel ve kuramsal açılımların da öncülüğünü yapmaktadır.”

Netflix Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Kamu Alakaları Yöneticisi Pelin Mavili ise şöyle dedi: “Netflix olarak kreatif dalı geleceğe taşıyacak gençlerimizi keşfetmeye ve onlara muhtaçlık duyacakları marifetler kazandırmaya büyük değer veriyoruz. Eğitim dünyamızın değerli kurumlarından Ankara Bilim Üniversitesi ile birlikte, Anima Okul’un dayanağıyla hayata geçirdiğimiz ‘Netflix ile Görsel Efekt (VFX) Dünyasına Giriş’ programının gelecekte dala damgasını vuracak öğrenciler yetiştireceğine inancımız tam.”

Netflix’in bugüne dek Türkiye’de gerçekleştirildiği eğitim projeleri ortasında Güney California Üniversitesi dayanağıyla düzenlenen ‘Yaratıcı Yapımcılık Programı’, Bahçeşehir Üniversitesi paydaşlığıyla açılan ‘Netflix Dizi Senaryosu Müellifliği Dersi’, Tatino Films ve Impact Hub İstanbul iş birliği ile sunulan ‘Netflix Series Lab’ projesi,  ‘Netflix Adaptation Lab’ projesi ve Antalya Altın Portakal Sinema Şenliği kapsamındaki Dizi/Kısa Dizi Pitching Platformu ile iş birliği de dahil olmak üzere pek çok farklı teşebbüs yer alıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis