SON DAKİKA
hava
Google News

Muğla Büyükşehrin 100 Yaş Meskenlerinde İkinci Baharı Yaşıyorlar

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Menteşe ve Fethiye’de hizmete sunulan 100 yaş meskenlerinin 2 bin 663 üyesi adeta ikinci baharlarını yaşıyor. 100 yaş meskeni üyeleri günlerinin büyük kısmını burada geçirirken toplumsal yaşama daha etkin iştirak sağlıyor.

Son Güncelleme :

13 Şubat 2024 - 22:24

/ 32 views kez okundu.
Muğla Büyükşehrin 100 Yaş Meskenlerinde İkinci Baharı Yaşıyorlar

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Menteşe ve Fethiye’de hizmete sunulan 100 yaş meskenlerinin 2 bin 663 üyesi adeta ikinci baharlarını yaşıyor. 100 yaş konutu üyeleri günlerinin büyük kısmını burada geçirirken toplumsal yaşama daha etkin iştirak sağlıyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 65 yaş üzeri vatandaşların toplumsallaşması ve çeşitli etkinliklerle el hünerlerinin artarak kaliteli vakit geçirmelerine yönelik hizmete sunduğu Nilüfer Caner ve Fethiye 100 Yaş Konutu büyük ilgi görüyor.

Menteşe’de Nilüfer Caner 100 yaş meskeninde 1956 üye bulunurken Fethiye 100 Yaş Meskeninde ise 707 üye bulunuyor.

100 Yaş Meskeni üyelerine sağlıklı yaş alma ve yaşlılık eğitimlerinin yanı sıra danışmanlık hizmeti de veriliyor. 100 Yaş Evi’nde Fotoğraf Atölye Çalışmaları (Resim, Heykel ve Seramik), Klâsik Sanat Atölye Çalışmaları (Ebru, Minyatür), El Sanatları (Dikiş, Nakış ve Kanaviçe), Sinema Gösterim Günleri, Kitap Okuma Günleri, Kültür Seyahatleri, Alzheimer ve Demans Hastalıkları Üzerine Söyleşiler,  Satranç, Dama ve Tavla Turnuvası üzere birçok aktiflik düzenleniyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis