SON DAKİKA
hava
Google News

Muğla Büyükşehir Sekizinci Sefer En Yüksek Kredi Notunu Aldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, milletlerarası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’ten sekizinci sefer en yüksek not olan “AAA” aldı.

Son Güncelleme :

27 Şubat 2024 - 14:40

/ 93 views kez okundu.
Muğla Büyükşehir Sekizinci Sefer En Yüksek Kredi Notunu Aldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, memleketler arası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’ten sekizinci kez en yüksek not olan “AAA” aldı.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin kredi notunu tekrar en yüksek düzey olan AAA olarak belirledi. Muğla Büyükşehir Belediyesi 2021 yılı Nisan ayından bu yana yapılan sekiz değerlendirmede de “AAA” notu alarak güçlü bir mali yapısı olduğunu kanıtladı. Ulusal ölçekteki uzun vadeli kredi notu alanında en yüksek derece olan “AAA” notu Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım yapılabilir düzeyde ve finansal yükümlülüklerini yerine getirme kabiliyetinin son derece yüksek olduğu manasına geliyor. Harcamaların sürdürülebilirliği ve ayarlanabilirliği ile borç ve likidite sağlamlığı üzere ölçütlerde gösterilen muvaffakiyet Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara, İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri ile birlikte kredibilitesi en yüksek kurumlar ortasındaki yerini müdafaasını sağladı.

Fitch Ratings’in bir kıymetlendirme ögesi sonucunda “bbb” düzeyinde olan Muğla Büyükşehir Belediyesi bağımsız finansal kredi profili (SCP) ile Türkiye’de, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile birlikte birinci sırada yer aldı.

Başkan Gürün; “Muğla’nın Her Kuruşuna Sahip Çıkıyoruz”

Güçlü ve disiplinli mali yapısı ile Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Memleketler arası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’ten sekizinci defa en yüksek not olan “AAA” aldığını söyleyen Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün hemşehrilerine en düzgün hizmeti verirken Muğla’nın parasını da Muğla’ya yatırdıklarını ve her kuruşa söyledi. Lider Gürün; “Muğla Büyükşehir Belediyemiz dünyanın en önemli ve değerli kredi derecelendirme kuruluşundan sekiz sefer en yüksek not olan “AAA” aldı. Güçlü mali yapısı, şeffaf, hesap verebilir anlayışla 10 yıldır Muğla’ya en fazla yatırım yapan kurum olan Büyükşehir Belediyemiz yatırımlarını yaparken Muğla’nın parasının her kuruşunu müdafaaya da devam ediyor. Muğla’mızı ulusal ölçekte uzun vadeli kredi notunda başkan yapmanın ve yatırımlarla bu kente bedel katmanın gururunu yaşıyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis