Michelin Rehberi'nin İstanbul Seçkisine Giren Restoranlar,  Plaketlerine Gastronometro'da Kavuştu - Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Trcanlihaber.com
SON DAKİKA
hava
Google News

Michelin Rehberi’nin İstanbul Seçkisine Giren Restoranlar,  Plaketlerine Gastronometro’da Kavuştu

Dünyanın en prestijli restoran derecelendirme sistemi olarak bilinen Michelin Rehberi’nin İstanbul 2024 seçkisinde yer alan restoranlara, girişlerinde gururla sergileyecekleri plaketleri, 16 Kasım’da Gastronometro’da düzenlenen özel merasimde takdim edildi.  

Son Güncelleme :

18 Kasım 2023 - 9:24

/ 13 views kez okundu.
Michelin Rehberi’nin İstanbul Seçkisine Giren Restoranlar,  Plaketlerine Gastronometro’da Kavuştu


Michelin Rehberi’nin İstanbul Seçkisine Giren Restoranlar, 

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Plaketlerine Gastronometro’da Kavuştu

 

 

Dünyanın en prestijli restoran derecelendirme sistemi olarak bilinen Michelin Rehberi’nin İstanbul 2024 seçkisinde yer alan restoranlara, girişlerinde gururla sergileyecekleri plaketleri, 16 Kasım’da Gastronometro’da düzenlenen özel merasimde takdim edildi.

 

 

17 Kasım 2023, İstanbul – Türk mutfağının şefleriyle birlikte dünyada hak ettiği yere gelebilmesi için 33 yılı aşkın vakittir çalışmalarını sürdüren Metro Türkiye, dünyanın en prestijli restoran derecelendirme sistemi olarak kabul edilen Michelin Rehberi’nin bu yıl da ana partneri olmaya devam ediyor. Michelin Rehberi’nin İstanbul, İzmir ve Bodrum seçkisinde yer almayı kazanan toplam 111 restoran, 9 Kasım’da Şiddetli PSM’de düzenlenen merasimle açıklandı. Michelin yıldızlarına kavuşan İstanbul’daki 77 restoran, gururla sergileyecekleri plaketlerini ise 16 Kasım Perşembe günü Türkiye’nin birinci gastronomi keşif platformu Gastronometro’da düzenlenen özel merasimde teslim aldı. 

 

Michelin Rehberi’nin İstanbul seçkisinde yer alan restoranların şefleri ve yeme içme kesiminin temsilcilerinin katıldığı plaket merasiminde konuşma yapan Metro Türkiye CEO’su Sinem Türüng, dünyanın en yeterli ve esaslı mutfaklarından biri olan Türk mutfağının hak ettiği yere gelmesini sağlamak için lokal kıymetleri üniversal bir bakış açısıyla ele almanın ehemmiyetine dikkat çekti:

 

“Michelin Rehberi, restoranların ve şeflerin mesleğinde kıymetli bir yere sahip. Michelin Rehberi’nin, Türkiye’deki destinasyonlarını genişletmesiyle birlikte, Türk mutfağının ve şeflerinin memleketler arası platformlarda da bilinirliğinin arttığına şahit oluyoruz. Geçtiğimiz yıla nazaran İstanbul seçkisinde yer alan restoran sayımızın artmasından ve hatta İzmir ve Bodrum lokasyonlarının da eklenmesinden büyük memnunluk duyuyorum. İstanbul, esaslı geçmişi ve taşıdığı kültür mirası ile Türk Mutfağı’na büyük bir çeşitlilik ve zenginlik katıyor. Yüzyıllar içinde daima olarak gelişen ve dünyanın en güzel ve esaslı mutfaklarından biri ve lezzet mirası olan Türk Mutfağı’nın ülkemize turizm açısından da kattığı bedelin her geçen gün artarak büyüyeceğine inanıyorum. Bizler de Metro Türkiye olarak mutfağımızın gelecek jenerasyonlara kavuşabilmesi için çıktığımız bu yolda yeme içme dalının pahalı temsilcilerinin yanında olmaktan gurur duyuyoruz.”

 

Michelin Rehberi’nin Türkiye’deki öbür durakları olan İzmir ve Bodrum’da için ise plaketler 23 Kasım’da Metro Türkiye’nin İzmir Gaziemir mağazasından gerçekleştirilecek merasimlerle sahiplerine teslim edilecek. 

 

Gastronomi alanında köprü vazifesi

Metro Türkiye bugüne kadar, Türk gastronomisine katkı sağlamak maksadıyla, Türkiye’nin birinci gastronomi keşif platformu olan Gastronometro’da pek çok Michelin Yıldızlı şefi, Türk şeflerle buluşturarak köprü görevi gördü. Gerçekleştirdiği etkinliklerde aşçılık okulu öğrencilerini yıldızlı şefleri bir ortaya getiren Metro Türkiye, bu sayede öğrencilerin başarılı şeflerden farklı teknikleri ve birebir gereçlerle farklı yemek yorumlarını öğrenmelerine de katkı sağlamış oldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Facebook Yorumları
Copyright