Masal Konutu çocuklarından Lider Soyer'e sürpriz - Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Trcanlihaber.com
SON DAKİKA
hava
Google News

Masal Konutu çocuklarından Lider Soyer’e sürpriz

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, çocukların toplumsal gelişimlerine katkı sunmak ve annelere mesleksel maharet kazandırmak için başlatılan Masal Konutu projesi kapsamında 2020’de kapılarını açan Bayraklı Masal Konutu ile tıpkı yerleşkede kurs alan anneleri ziyaret etti. Lider Soyer, çocukların kendisi için hazırladığı ikramlar karşısında duygulandı.

Son Güncelleme :

17 Kasım 2023 - 10:48

/ 15 views kez okundu.
Masal Konutu çocuklarından Lider Soyer’e sürpriz


Masal Konutu çocuklarından Lider Soyer’e sürpriz

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, çocukların toplumsal gelişimlerine katkı sunmak ve annelere mesleksel maharet kazandırmak için başlatılan Masal Meskeni projesi kapsamında 2020’de kapılarını açan Bayraklı Masal Konutu ile tıpkı yerleşkede kurs alan anneleri ziyaret etti. Lider Soyer, çocukların kendisi için hazırladığı ikramlar karşısında duygulandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, çocukların toplumsal gelişimine katkı sunarken bayanlara da mesleksel maharet kazandıran Masal Meskeni projesinin kıymetli halkalarından biri olan Bayraklı Masal Evi’ni ziyaret etti. Burada çocuklarla sohbet eden Lider Soyer, kozalak, duvar süsü üzere öğrencilerin el marifetleriyle kendisi için hazırladıkları armağanları görünce his dolu anlar yaşadı.

Sonuna kadar yanınızdayız

Başkan Tunç Soyer, birebir yerleşkede yer alan ve bayanlara mesleksel marifet kazandırarak, iş hayatına girmelerini sağlayan Meslek Edindirme ve Marifet Kurs Merkezi’ni de ziyaret etti. Çocukları Masal Evi’nde eğitim görürken kurslara katılma imkanı bulan annelerle bir ortaya gelen Lider Soyer, “Masal Meskenlerinde bir yandan çocuklarımızın kültürel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlıyor, bir yandan da annelere meslek kursları vererek aile gelirlerine katkı sağlıyoruz. Sonuna kadar yanınızdayız” dedi. Kursiyerler de kendilerine sunulan imkanlardan ötürü Lider Soyer’e teşekkür etti.

17 Masal Meskeni hizmet veriyor

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer tarafından birinci sefer 2016 yılında Seferihisar’da hayata geçirilen Masal Meskeni projesi kent genelinde yaygınlaştırılmaya devam ediyor. 36-60 ay aralığındaki çocukların toplumsal gelişimlerini sağlarken annelere mesleksel marifet kazandırarak iş gücüne iştiraklerini desteklemek için başlatılan projeyle kent genelinde 17 Masal Konutu hizmet veriyor.

Ayrıca bayan ebeveynleri güçlendirmek ve desteklemek gayesiyle Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğü işbirliğiyle Meslek Edindirme ve Maharet Kurs hizmetleri de veriliyor. Bayraklı’daki kurs merkezinde 0-72 Ay Çocuk Gelişim Kursu, Barista Kursu, Topraksız Tarım, Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği eğitimleri devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Facebook Yorumları
Copyright