SON DAKİKA
hava
Google News

Lider Tunç Soyer Avrupa Kurulu’nda kıymetli iletiler verdi

Türkiye’nin Avrupa’daki en değerli temsil makamlarından biri olan Avrupa Kurulu Bölgeler Meclisi Başkanlığı’nı yürüten İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Paris’te düzenlenen toplantıda insan hakları ve hukukun üstünlüğü alanında dikkat cazip açıklamalarda bulundu.

Son Güncelleme :

13 Şubat 2024 - 21:00

/ 37 views kez okundu.
Lider Tunç Soyer Avrupa Kurulu’nda kıymetli iletiler verdi


Türkiye’nin Avrupa’daki en değerli temsil makamlarından biri olan Avrupa Kurulu Bölgeler Meclisi Başkanlığı’nı yürüten İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Paris’te düzenlenen toplantıda insan hakları ve hukukun üstünlüğü alanında dikkat alımlı açıklamalarda bulundu. 

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri ve Avrupa Kurulu Lokal ve Bölgesel İdareler Kongresi, Bölgeler Meclisi Lideri Tunç Soyer, Avrupa Kurulu’nun Paris Ofisi’nde yapılan Avrupa Kurulu Kongresi ile Avrupa Birliği Bölgeler Komitesi Üst Seviye Küme Toplantısı’na katıldı.  Avrupa Kurulu Kongresi Bölgeler Meclisi Lideri Soyer, insan hakları ve hukukun üstünlüğü mevzularında değerli açıklamalarda bulundu. Lider Soyer,  Avrupa Kurulu Kongresi’nin ve Avrupa’nın başka mahallî idarelerinin bu alandaki çalışmalarına dair bilgiler paylaştı. Soyer konuşmasında, insan haklarının lokal ve bölgesel seviyede korunması ve geliştirilmesinin değerine vurgu yaparak, kurumun bu alandaki kararlılığını lisana getirdi. Tunç Soyer, Avrupa’daki mahallî idareler ortasında insan haklarının korunmasını sağlamada lokal idarelerin rolünün artan değerine dikkat çekti. 

Başkan Soyer, Avrupa Kurulu Kongresi’nin bayana yönelik şiddetle gayret, çocuk haklarının korunması, etrafın ve öteki temel insan haklarının garanti altına alınması mevzularında yürüttüğü başarılı projeleri Avrupa Birliği Bölgeler Komitesi üst seviye yöneticileriyle paylaştı. Ayrıyeten, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarının mahallî ve bölgesel seviyede uygulanmasının ehemmiyetine vurgu yaparak, bu mevzuda Kongre’nin kararlılığını ve destekleyici çalışmalarını belirtti.

Başkan Soyer, hukukun üstünlüğüne dair Kongre’nin aldığı kararların mahallî ve bölgesel seviyede uygulanmasına yönelik özel eğitimlerin değerini de vurgulayarak, yolsuzlukla uğraş konusundaki kararlılığını lisana getirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis