SON DAKİKA
hava
Google News

Lider Muhittin Böcek 3 ilçede SKM açılışlarına katıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri ve Lider Adayı Muhittin Böcek, Kepez, Serik ve Alanya’da Seçim Uyum Merkezlerinin açılışına katıldı. Misyon mühleti boyunca kimseyi ötekileştirmeden Antalya’nın 19 ilçesi 913 mahallesine hizmet verdiğini söyleyen Lider Böcek, “Biz birilerinin parasıyla köşeyi dönmeye gelmedik.

Son Güncelleme :

25 Şubat 2024 - 17:12

/ 88 views kez okundu.
Lider Muhittin Böcek 3 ilçede SKM açılışlarına katıldı


Antalya Büyükşehir Belediye Lideri ve Lider Adayı Muhittin Böcek, Kepez, Serik ve Alanya’da Seçim Uyum Merkezlerinin açılışına katıldı. Misyon mühleti boyunca kimseyi ötekileştirmeden Antalya’nın 19 ilçesi 913 mahallesine hizmet verdiğini söyleyen Lider Böcek, “Biz birilerinin parasıyla köşeyi dönmeye gelmedik. Milletin parasıyla millete yatırım yapmaya geldik. Allah’a da halka da hesap vereceğiz. Milletin parasını millete harcamaya devam edeceğiz. Halkımızın takviyesiyle bir kere daha misyona geldiğimizde Antalya’da hangi çağın yaşandığını herkes görecektir” dedi. 

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri ve Adayı Muhittin Böcek, CHP Kepez Belediye Lider Adayı Mesut Kocagöz’ün Seçim Uyum Merkezi’nin açılışına katıldı. Açılışa, 

CHP Vilayet Lideri Nail Kamacı, CHP Kepez İlçe Lideri Gökhan Ölmez, Belediye Muratpaşa Belediye Lideri ve Adayı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Lider Adayı Cem Kotan, Milletvekilleri Aliye Coşar, Sururi Çorabatır, Cavit Arı, bayan ve gençlik kolları liderleri ile vatandaşlar katıldı. 

“ALNIMIZ AÇIK BAŞIMIZ DİK”

Büyük bir coşkuya sahne olan SKM açılışında konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Lideri ve Lider Adayı Muhittin Böcek, “Alnımız açık başımız dik zira biz tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyarak, kimseyi ötekileştirmeden, siyasi görüşü nedeniyle cezalandırmadan bugünlere geldik. Antalya’mızda size, bize yakışan siyaset üstü bir çalışma yaptık” diyerek kelamlarına başladı. Lider Böcek, 5 yılda Kepez’de gerçekleştirdikleri çalışmaları şu sözlerle anlattı: “Kepez’de bugüne kadar yapılmamış olan 182 km. kanalizasyon yaptık. 265 km. içme suyu çalışması gerçekleştirdik. Fiyatsız hizmet veren Antalya Büyükşehir Belediyesi Sıhhat Merkezimizi Kepez’e açtık.”

MAĞDURİYETLERİN ÖNÜNE GEÇTİK

Kepez’de geçmiş periyottan kalan meseleler nedeniyle halkın yaşayacağı pek çok mağduriyetin de önüne geçtiklerini söyleyen Lider Böcek, “Sur Yapı’da seçildiğimiz gün gün itibariyle 6 ay içerisinde 6500 dairenin tamamlanmış olması gerekiyordu. Hiç utanmadan sıkılmadan oraya gidip kimi ilçe liderleri bizi protesto ettirmeye çalıştı lakin halkımız buna inanmadı. Artık orada 3565 dairenin tapusunu verdik. 550 tapu şu anda hazır en kısa müddette onu da vereceğiz. Orada Pazar yerinin temelini attık. Ayrıyeten orada en büyük parkları yapıyoruz. Seçimle ilgili de orada yapacağımız birçok proje var. Güneş Mahallesi’nde 211 hak sahibine bizden evvelki devirde kelam verilen 545 daire vardı. Kelam Muhittin Böcek kelamı dedim ve seçim vaatlerim ortasında olmamasına karşın 1,5 yılda bitirdim. Attığım imzalarda daima sizi, daima kundaktaki çocuğu düşündüm. Attığım her imzanın da gerisinde oldum. Artık Güneş Mahallesi’ne en özel camiyi yapıyoruz. Milletin parasını millete harcamaya devam edeceğiz. Milletimizin takviyesiyle Kepez’de ve Antalya’da hangi çağın yaşandığını herkes görecek” dedi. Lider Böcek CHP Kepez Belediye Lider Adayı Mesut Kocagöz’ün de Kepez’e ve Kepez’in sıkıntılarına son derece halim bir lider adayı olduğunu belirterek, “Kepezli hemşehrilerimin gerçek problemlerine odaklanacak ve tahlil üretecek, toplumsal belediyecilik anlayışını Mesut Kocagöz ile birlikte Kepez’e kazandıracağız” diye konuştu. 

KEPEZ’E RANTÇI DEĞİL HALKÇI ANLAYIŞ 

CHP Kepez Belediye Lider Adayı Mesut Kocagöz de Kepez’in daha düzgün yönetilmeyi hak ettiğini söyleyerek, “650 bin Kepezlinin Kepez Belediyesi’nden eşit halde faydalanması gerekiyor. Bu kadar verginin toplandığı bir ilçede yoksulluk varsa bir rant sistemi var demektir. Rantçı değil halkçı anlayışı getireceğiz. Hayallerimizi ve hayallerinizdeki Kepez’i birlikte inşa edeceğiz” diye konuştu. 

SERİK SKM AÇILDI

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri ve Lider Adayı Muhittin Böcek’in bir sonraki durağı ise tarihiyle kültürüyle insanıyla Antalya’nın değerli bir pahası olan Serik ilçesi oldu. CHP Vilayet Lideri Nail Kamacı, Serik İlçe Lideri Onur Çimen, Muratpaşa Belediye Lideri ve Adayı Ümit Uysal, Serik Belediye Lider Adayı Kadir Kumbul, Milletvekilleri Aliye Coşar, Sururi Çorabatır, Cavit Arı, bayan ve gençlik kolları liderleri ve Serikliler ile birlikte Serik Seçim Uyum Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

SERİK’TE YERALTI VE YERÜSTÜNE YATIRIM

Serik’in gönlünde her vakit farklı bir yeri olduğunu söz eden Lider Muhittin Böcek, 5 yılda Serik halini güzelleştirdiklerini, kültür merkezini bitirerek açtıklarını belirtti. Bunun yanında alt yapı yatırımlarına da büyük değer verdiklerini tabir eden Lider Böcek, “Bazı belediye liderleri yer üstüne hizmet yapmayı tercih eder. Biz hem yer üstüne hem yer altına hizmet ettik. İçme suyu borularının değişimi, kanalizasyon çizgisi, arıtma tesisi, kültür merkezi çalışmalarımızı yaptık. Önümüzdeki 5 yıl Kadir Kumbul ile el ele vererek Serik’imizi apayrı bir vizyona kavuşturacağız” diye konuştu.

MODERN SERİK’İ İNŞA EDECEĞİZ

CHP Serik Belediye Lider Adayı Dr. Bekir Kumbul da seçimi kazanacağına olan inancını lisana getirerek Serik için yapacağı çalışmaları anlattı. Lider Adayı Kumbul, “Makamın bizi şımartmasına müsaade vermeyeceğiz. Belediyenin kaynaklarını israf etmeyeceğiz. İşi ehline vereceğiz, liyakatlı beşerlerle çalışacağız. Süratli ve tahlile dayalı bir hizmet anlayışımız olacak. 7’den 70’e herkesi dinleyip birlikte tahlil üreteceğiz. Birlikte üretecek, birlikte kazanacak, hakça paylaşacak ve çağdaş bir Serik’i birlikte inşa edeceğiz. Biz kazandığımızda herkes kazanacak” diye konuştu. 

BAŞKAN BÖCEK ALANYA’DAN BAKAN ERSOY’A SESLENDİ

Başkan Böcek, Alanya Seçim Uyum Merkezi’nin açılışına da katıldı. Alanya’nın hem tarım hem turizm açısından son derece değerli bir yer olduğunu vurgulayan Lider Böcek Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a gücendiğini belirterek şunları söyledi: “2 milyar 781 milyon TL Alanya’ya yatırım yaptık. Bütün vatandaşlarımız benim sözümü kalbine yazdılar. Sizleri hiç aldatmadan yoluma devam ettim. Turizm Bakanı’na Alanya’dan sesleniyorum. Turizmciler ismine, Antalyalılar ismine ona gücendiğimi söylüyorum. CHP’li belediyeler arıtmaları yapmıyor biz yapıyoruz diye Cumhurbaşkanını kandırdılar. Belek’te arıtmayı bakanlıkla imzaladığımız protokolle iş birliğiyle yaptık. 20 yıl atıksu gelirimi verdim bakanlığa. Antalyalı hemşehrilerim ismine imza attım. Turizm Bakanı Kemer’de arıtmaları ziyaret etmiş iş bize düştü biz yapıyoruz diye Kemer’de de söylemiş. 27 yıl atıksu gelirimizi veriyoruz Kemer’deki arıtmanın üretimi için. Kimse kimseyi kandırmasın.” 

21 YILDIR SÜRATLİ TREN YAPILAMADI

Antalya’dan Alanya’ya gelirken 70’ten fazla trafik lambasından geçmek zorunda kalındığını söyleyen Lider Böcek, “Kimse Alanyalı hemşehrilerimi kandırmaya kalkmasın. 21 yıldır her seçim vakti Antalya-Alanya ortası süratli tren gündeme gelir fakat bir türlü yapılmaz. Türk turizminden kazanılan 50 milyar dolar gelirin 22-23 milyar doları Antalya’dan. Parayı buradan kazanıp yatırımları öteki yerlere yapıyorlar. Ben birilerinin parasıyla köşeyi dönmeye gelmedim. Milletin parasıyla millete yatırım yapmaya geldik. Allah’a da halka da hesap vereceğiz. 21 yıldır Alanyalıyı Gazipaşalıyı 70 tane trafik ışığından geçirmeye utanmadınız mı diye soracaklar size” diye konuştu. 

ALANYA POTANSİYELİNİ KULLANAMIYOR

CHP Alanya Belediye Lider Adayı Osman Tarık Özçelik de Alanya’nın potansiyelini yeteri kadar kullanamadığını belirterek, “Tarım, turizm ve bunları tamamlayan sanayi ve hizmet bölümünde yüksek katma bedel sağlayan bir Alanya istiyoruz. Hayat kalitesi artmış, çevresel bedellerini koruyan, daha yeşil, daha mavi bir Alanya istiyoruz. Kent mimarisi ve peyzaj planlamasıyla örnek bir Alanya, kültürel bedellerine sahip çıkmış, sanatı ve sanatçıyı yücelten bir Alanya istiyoruz. Ulaşım meselesine çağdaş tahliller getirmiş bir Alanya’yı hayal ediyoruz. Alanya’nın sıkıntılarını Muhittin Liderimizle birlikte el ele çözeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis