SON DAKİKA
hava
Google News

Lider İsmail Yetişkin’in birinci Seçim Ofisi açılışında coşku büyüktü

Yaklaşan mahallî seçimler öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi Seferihisar Belediye Lider Adayı İsmail Yetişkin, İzmir Büyükşehir Belediye Lider Adayı Cemil Tugay ile birlikte “Seferihisar Seçim Ofisini” açtı. Binlerce vatandaşın katıldığı açılışta, lider adayları meşalelerle karşılandı. Yetişkin, “Halkın ittifakını kuracağız. İşte bu ittifak, Türkiye İttifakı olacak” diyerek, herkesi birleşmeye çağırdı.

Son Güncelleme :

23 Şubat 2024 - 21:36

/ 102 views kez okundu.
Lider İsmail Yetişkin’in birinci Seçim Ofisi açılışında coşku büyüktü


Yaklaşan mahallî seçimler öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi Seferihisar Belediye Lider Adayı İsmail Yetişkin, İzmir Büyükşehir Belediye Lider Adayı Cemil Tugay ile birlikte “Seferihisar Seçim Ofisini” açtı. Binlerce vatandaşın katıldığı açılışta, lider adayları meşalelerle karşılandı. Yetişkin, “Halkın ittifakını kuracağız. İşte bu ittifak, Türkiye İttifakı olacak” diyerek, herkesi birleşmeye çağırdı.

Cumhuriyet Halk Partisi Seferihisar’da seçim çalışmasına süratli başladı. Seferihisar Belediye Lider Adayı İsmail Yetişkin’in Seferihisar’daki birinci seçim ofisi açılışına CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Lider Adayı Cemil Tugay, CHP Seferihisar İlçe Lideri Rahmi Tezel Çınar, Narlıdere Belediye Lider Adayı Erman Uzun, Güzelbahçe Belediye Lider Adayı Mustafa Günay, Urla Belediye Lider Adayı Selçuk Balkan’ın yanı sıra, binlerce vatandaşın coşkulu iştiraki damga vurdu. Meşalelerle karşılanan İsmail Yetişkin’e, ilçe halkı büyük dayanak verdi. Konuşmaların akabinde sahnede kesilen kurdela ile birlikte ofisin açılışı yapıldı.

OMUZ OMUZA YOLDAŞLIK

İzmir Büyükşehir Belediye Lider Adayı Cemil Tugay’ı selamlayarak konuşmasına başlayan Lider Yetişkin, “5 yıl evvelki coşkumuzla, 5 yıl evvelki sevdamızla yeniden buradayız, tekrar burada olacağız. Cemil Liderim ile birebir sahneyi paylaşmak benim için çok büyük bir memnunluk. Cemil Lider her vakit gereksinimim olduğunda yardımıma koşan bir abi oldu. 2019’dan beri süren yoldaşlığımız, bir 5 yıl daha yan yana, omuz omuza devam edecek” dedi.

Geride kalan 5 yılın kısa bir değerlendirmesini yapan Yetişkin, şöyle devam etti: “5 yılımız sahiden çok güç geçti. Zelzeleler, etrafımızdaki savaşlar, Seferihisar özelinde tsunami, pandemi. Hepsi ile daima bir arada çaba ettik. Lakin bitmeyen bir pandemi daha var. Ekonomik kriz pandemisi. Bu salgın Çin’den falan da gelmedi. Bu salgın 22 yıldır Türkiye’yi yönetenler tarafından icat edildi. Bu halk hayatında görmediği bir yoksulluğa, açlığa mahkum edildi. ‘Belediyecilik bilmez, hizmetten anlamaz’ dedikleri Cumhuriyet Halk Partili belediyeler, 5 yıldır açlığa, yoksulluğa mahkûm edilen halka, nasıl takviye olurum diye çırpınıyor. Ocağında sıcak yemek pişmeyen personel ile çocuğunu okula aç gönderen anne ile çay içecek para bulamayan emekli ile dayanışma içinde oluyor.”

“ALT YAPIYI YENİLEDİK”

5 yıl boyunca tüm Seferihisar’ın altyapısının yenilendiğini kaydeden Yetişkin, “Bize her gün yol şikayetleri geldi. Lider, yapma bırak. Seçimden sonra yaparsın kalanını dediler. Bunu diyenlere 40 yıllık zehir saçan su borularını gösterdim. Ne olursa olsun bir kişinin bile bu borular yüzünden hastalanmasının vebalini alamam dedim. Bu süreçte tam 500 bin metrekare yol bitti. Çok az kaldı. Sona geldik. Seferihisar’ın altyapısını Tunç Liderimizle yeniledik, üst yapısını da Cemil Liderimle baştan yapacağız” diye konuştu.

“TÜRKİYE İTTİFAKINI KURACAĞIZ”

“5 yıl boyunca yeniden ‘İşimiz Gücümüz Seferihisar’ olacak” diyen Yetişkin, Türkiye ittifakı vurgusu yaptı:

“Halkın ittifakını kuracağız. Bu ittifak; çalışanla, köylüyle, bayanla, çocukla, öğrenci ile kurulacak. Türk ile Kürt ile Alevi ile Sünni ile Laz, Roman, Çerkes ile kurulacak. İşte bu ittifak, Türkiye İttifakı olacak. 2019’da yaptığımız üzere 1 Nisan sabahı tüm Türkiye’yi Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerin ışığı ile aydınlatacağız. 5 yıl daha laik, demokratik, yan yana, omuz omuza Seferihisar için 31 Mart’a kadar kapı kapı dolaşacağız. Cumhuriyetin kenti Seferihisar’ı Cumhuriyet Halk Partisi’nin al bayrakları ile donatacağız. Sokakta olan tüm arkadaşlarımın emeğine yüreğine sıhhat. Hepinize kolay gelsin. Önümüz aydınlık. Önümüz zafer.”

TUGAY: “İHTİYAÇ DUYULAN HER YERE KOŞTUM”

İsmail Yetişkin’in seçim ofisini tebrik eden ve muvaffakiyetler dileyen CHP İzmir Büyükşehir Belediye Lider Adayı Cemil Tugay da, “Ben kendisini kentine ve beşerlerine adayan, gereksinimi olduğunu düşündüğü vakit partiye koşmuş, alanda misyon almış bir kardeşinizim. Ben Seferihisar’ın da evladıyım. Bugüne kadar hem yurt içinde hem yurt dışında, sahip olduğum tarihî kültür ve eğitimimle gerek tabip, gerek siyasetçi, gerek belediye lideri olarak, ülkeme ve halkıma hizmet etmek için çalıştım. Liyakatlı takımlarla bu hoş İzmir’i daha ileriye taşıyacağız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis