SON DAKİKA
hava
Google News

Lider Çerçioğlu Gençlerle Bir Ortaya Geldi

Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği kurslarda Kamu Çalışanı Seçme Sınavı’na (KPSS) hazırlanan gençlerle bir ortaya geldi.

Son Güncelleme :

24 Şubat 2024 - 20:00

/ 89 views kez okundu.
Lider Çerçioğlu Gençlerle Bir Ortaya Geldi


Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği kurslarda Kamu İşçisi Seçme Sınavı’na (KPSS) hazırlanan gençlerle bir ortaya geldi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kahvaltıda gençlere seslenen Çerçioğlu, kamuda işe alımlarda KPSS imtihan sonucunun yanı sıra uygulanan mülakat sisteminin mağduriyetlere sebep olduğunun altını çizdi. Kahvaltıda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Vilayet Lideri Hikmet Saatçı ile CHP Efeler Belediye lider adayı Anıl Yetişkin’in de eşlik etti. Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime büyük ehemmiyet verdiklerini söz edip, “Her vakit gençlerin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Gençlerle bir ortada olmaktan ötürü çok keyifli olduğunu söyleyen Çerçioğlu, “Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime çok değer veriyoruz. Bu sebeple birçok kreş açtık, açmaya da devam edeceğiz. Kreşleri çok önemsiyoruz; 3-4 yaşından itibaren eğitime başlamak gerekiyor. Bizler kreşlerimizde dezavantajlı ailelerin çocuklarına öncelik veriyoruz. Anneler çocuğuyla tek yaşıyorsa kreşlerimizde bu annelerin çocuklarına öncelik veriyoruz. Zira, maalesef ki dışarıda kreşler çok değerli. Kreşin masrafını karşılamak isteyen ve taban fiyatla çalışan bir annenin bu yükün altından kalkabilmesi imkânsız duruma geldi” halinde konuştu.

‘Otizm dayanak merkezleri açtık’
Eğitimde fırsat eşitliği için otizm takviye merkezleri de açtıklarını hatırlatan Çerçioğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak Nazilli, Karacasu, Germencik, Kuşadası’nda bir; Efeler’de iki tane otizm merkezi açtık. Zira otizmli çocuk sayısı her geçen gün artıyor. Özel çocuklarımıza merkezlerimizde fiyatsız olarak 45 saat eğitim veriyoruz. Zira otizmde eğitim çok kıymetli bir yere sahip. Bizler dezavantajlı çocuklarımıza da dokunuyoruz” dedi.
Bütün hizmetlerinin içerisinde en fazla toplumsal belediyeciliğe değer verdiklerini belirten Çerçioğlu, “Bizler altyapı ve üstyapı üzere yapmamız gereken hizmetlerimizi ziyadesiyle yapıyoruz. Lakin daha çok toplumsal belediyeciliğe kıymet veriyoruz. Bugünün Türkiye’sinde toplumsal belediyeciliğin çok kıymetli olduğunu düşünüyoruz” tabirlerini kullandı.

‘Kamuda mülakat sistemi adil değil’
Büyükşehir Belediyesi’nin KPSS kurslarına gelen gençler en büyük çekincelerinin imtihandan çok mülakat sistemi olduğunu belirtti. Gençleri anladıklarını, kamuda işe alımlarda KPSS puanının yanı sıra getirilen mülakat sisteminin adalet hissini yaraladığının altını çizen Çerçioğlu, “Uzun mühlet dirsek çürütüp imtihanda en yüksek puanı alıp başarılı oluyorsunuz, lakin bir ‘dayınız’ olmadığı için mülakatı geçemiyorsunuz. Bu adil değil. En fazla yaralanan da sizler kadar sizlere emek veren anneleriniz-babalarınız oluyor” sözlerini kullandı.  
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis