Lider Böcek Nürnberg'i ziyaret etti - Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Trcanlihaber.com
SON DAKİKA
hava
Google News

Lider Böcek Nürnberg’i ziyaret etti

Antalya Belediye Lideri Muhittin Böcek, Antalya’nın Almanya’daki kardeş kenti Nürnberg’i ziyaret etti.

Son Güncelleme :

20 Kasım 2023 - 4:36

/ 22 views kez okundu.
Lider Böcek Nürnberg’i ziyaret etti


Antalya Belediye Lideri Muhittin Böcek, Antalya’nın Almanya’daki kardeş kenti Nürnberg’i ziyaret etti.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Kardeş kent münasebetlerinde 26’ncı yılına giren Antalya ile Nürnberg ortasındaki münasebetler karşılıklı ziyaretlerle pekişiyor. Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Nürnberg Belediye Lideri Marcus König’in daveti üzerine Nürnberg’i ziyaret etti. König, kardeş kent ilgilerinin 25’inci yılı kutlamaları kapsamında geçtiğimiz yıl Antalya’yı ziyaret etmişti.

 

MİSAFİR DEFTERİNİ İMZALADI

Nürnberg Belediye Lideri Marcus König’i makamında ziyaret eden Lider Böcek, belediye konuk defterini imzaladı. Lider Muhittin Böcek ve Nürnberg Belediye Lideri Marcus Konig, iki kent ortasındaki dostluk bağlantıları, iş birliği ve yeni projelerle ilgili görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette, Antalya Büyükşehir Belediye Lider Danışmanı Osman Ayık, Nürnberg Belediye Meclis Üyeleri Aynur Kır, Cengiz Şahin, Kilian Sendner, Antalya-Nürnberg Kardeş Kent Derneği Lideri İstek Özlek, Dr. İsmail Baloğlu, Milletlerarası Alakalar Antalya Danışmanı Louis Prada da hazır bulundu.

 

EN AĞIR ALAKAMIZ NÜRNBERG’LE

Başkan Muhittin Böcek, Antalya Nürnberg’in kardeş kent bağlantılarında 26’ncı yılını kutladığını belirterek, “İki kent ortasında ağır kardeşlik münasebetleri bulunuyor. Bu kardeşlik ve dostluğun devamını canı gönülden diliyorum. Antalya’nın diğer kardeş kentleri de var lakin en hoş çalışmaları Nürnberg ile yapıyoruz” dedi.

İki hafta evvel Nürnberg’den gelen basın heyetini Antalya’da ağırladıklarını hatırlatan Lider Böcek, iki kentin 26 yıllık süreçte çok hoş dostluklar kurduğunu söz etti. Lider Böcek, Nürnberg’te her yıl Aralık ayında kurulan Noel pazarında Antalya’nın stant açarak yer alacağını kaydetti. Daha sonra Nürnberg Belediye Lideri Marcus König, Lider Muhittin Böcek onuruna bir yemek verdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Facebook Yorumları
Copyright