SON DAKİKA
hava
Google News

Lider Böcek muhtarlarla bir ortaya geldi

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, “yol arkadaşlarım” dediği muhtarlarla bir ortaya geldi.

Son Güncelleme :

10 Şubat 2024 - 18:24

/ 18 views kez okundu.
Lider Böcek muhtarlarla bir ortaya geldi


Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, “yol arkadaşlarım” dediği muhtarlarla bir ortaya geldi. 5 yıllık çalışmaları için muhtarlara teşekkür eden Lider Muhittin Böcek, “Aynı kararlılık ve azimle 5 yıl daha sizlerin ve Antalya halkının takviyesi ile bir arada olup yola devam edeceğiz” dedi. Antalya Muhtarlar Dernek Lideri Süleyman Kabaağaç ve Batı Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Lideri, “Biz yaptığınız hizmetlerinizle övünüyoruz” dedi.

Batı Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Lideri Nazif Alp ve Antalya Muhtarlar Dernek Lideri Süleyman Kabaağaç ile bir ortaya gelen Lider Muhittin Böcek, Türkiye Muhtarlar Derneği Antalya Şube Lideri Mustafa Yılmaz’ı da ziyaret etti. Ziyarete Döşemealtı Muhtarlar Dernek Lideri Alkan Altun, Korkuteli Dernek Lideri Osman Karasucu, Manavgat Muhtarlar Dernek Lideri Tahsin Yılmaz, Serik Muhtarlar Dernek Lideri Mustafa Barçın ve Muratpaşa Muhtarlar Dernek Lideri Ahmet Akcan da katıldı.

 

913 MAHALLE MUHTARIMIZLA ÇALIŞTIK

25 yıllık muvaffakiyet öyküsünün sonucunda son 5 yılda da Antalya Büyükşehir Belediye Lideri olarak Gazipaşa’dan Kaş’a 913 mahalle muhtarıyla çalışma bahtı bulduğunu söyleyen Lider Muhittin Böcek, misyon mühleti boyunca muhtarlarla uyumlu bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi. İlçeleri ziyaret ederek muhtarlarla bir ortaya geldiğini, onların talep ve isteklerini dinlediğini söyleyen Lider Böcek, “Muhtarlarımızla bir arada bir periyot daha Gazipaşa’dan Kaş’a 913 mahallemizde hizmet etmek boynumun borcudur” dedi.

 

YAPTIĞI ÇALIŞMALARI ANLATTI

5 yıllık vazife müddeti boyunca yaptığı çalışmaları anlatan Lider Böcek, Antalya’nın en kıymetli bölümleri olan turizm ve tarımı öncelikli tutarak pek çok çalışmaya imza attıklarını belirtti. Lider Böcek, “İlçe belediyelerimiz ve turizmcilerimizle Turizm Birliği’ni kurduk.

Antalya’mıza 16 milyon yabancı, 10 milyon da yurdum insanı turist olarak geliyor lakin biz 2 milyon 688 bin nüfusa nazaran gelen bütçeyle hizmet ettik. Bütçesine nazaran en borçlu belediyeyi devraldık. Çalışanlarımızın maaşlarını bir gün bile geciktirmedik. Günü geçmiş kurumsal borcumuz yoktur” diye konuştu.

 

130 MİLYON EURO BORÇ ÖDEDİK

2007-2019 ortası 58 milyon Euro borç ödenmişken, son 5 yılda ödedikleri borç ölçüsünün 130 milyon Euro olduğunun altını çizen Lider Böcek şunları söyledi: “Yarım kalan ve kamu faydası olan bütün projeleri tamamlıyoruz. Doğu Garajı Projesi içinde yer alan Nekropol alanını tamamladık. Bakanlıkla anlaşıp orayı müze olarak açtık. Yanında yıllardır kanayan bir yara olan Doğu Garajı vardı. Orada yanlışlar vardı lakin bitirmemiz gerekiyordu bitirdik. Otogar-Üniversite- Devlet Hastanesi-Müze raylı sistem sınırını 1,5 yıl içinde tamamladık ve halkımızın hizmetine sunduk.”

 

YERELDEN KALKINMAYA DESTEK

Yerelden Kalkınma atılımıyla tarıma da büyük değer ve dayanak verdiklerini söyleyen Lider Muhitin Böcek, “Halk Süt Projesini başlattık. Çocuklarımıza ayda 8 litre süt gönderiyoruz. O sütü Toroslarda hayvancılıkla uğraşan vatandaşımızdan alıyoruz” dedi.

 

KAPALI SPOR SALONU MÜZE OLARAK KALDI

Göreve geldiklerinde inşaatı durmuş olan eski Belediye binasının da içinde bulunduğu alanı Karaalioğlu Kent Hayat Parkı olarak tamamlayıp, halka açtıklarını belirten Lider Böcek, kent hafızasının kıymetli simgelerinden Kapalı Spor Salonu ile ilgili de açıklama yaptı. Lider Böcek, “Kapalı Spor Salonu ile ilgili geçenlerde siyaset yapılmış. Bu türlü ucuz günü birlik siyaset yapmayacağımı herkes bilir. Orası Müze olarak kaldı. İsmini değiştirdik, Atatürk Kapalı Spor Salonu yaptık. Mevzuatlardan ötürü bu haliyle duruyor” sözlerini kullandı.

Başkan Muhittin Böcek, yarım kalan bir başka proje olan Sedir Spor Kompleksi’ni bitirip, Cumhuriyetin 100. Yılı anısına atletlerin kullanımına açtıklarını kaydetti.

 

MUHTARLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Pandemi, Manavgat yangını, 6 Şubat sarsıntıları başta olmak üzere pek çok olumsuzluk yaşandığını söyleyen Lider Böcek şunları söz etti: “Muhtarlarımızla, halkımızla daima bir arada olduk. Tüm bu yaşananlara karşın hiçbir mazerete sığınmadan çalışma arkadaşlarım dediğim siz muhtarlarımızla birlikte bütün köylü, çiftçi kardeşlerimize elimizden gelen takviyesi verdik. Elimizden gelen yardımları yapmaya da devam ediyoruz. Tıpkı kararlılık ve azimle 5 yıl daha sizlerin ve Antalya halkının takviyesi ile bir arada olup devam edeceğiz.”

 

YAPTIĞINIZ HİZMETLERLE ÖVÜNÜYORUZ

Antalya Muhtarlar Dernek Lideri Süleyman Kabaağaç da Lider Muhittin Böcek’e ziyareti için teşekkür etti. “İktidarlar imkanlar gelip geçicidir, yapılan hizmetler kalıcıdır” diyen Lider Kabaağaç, “Biz sizin yaptığınız hizmetlerle övünüyoruz. Bu kadar zorluk ve pandemide yaşanan problemler, ekonomik sorunlar olmasına karşın birçok zorluğu muvaffakiyetle tamamladınız. Önümüzdeki süreçte de tekrardan lider adayısınız ve gönlümüz sizden yana. Bu ekonomik kaidelerde vatandaşın aldığı Halk Ekmek’i ekmeği 4.5 TL’den tutan, personellerinize yüzde 80 en fazla artırım veren Büyükşehir Belediye Lideri olarak elinizdeki imkanlar doğrultusunda yaptığınız çalışmalarınızı dikkatle izlemekteyiz. Bunları da takdirle karşılıyoruz. İnşallah önümüzdeki süreç içerisinde de bunların devamı gelecek ve daha da hoş şeyler yapacaksınız” sözlerini kullanarak Lider Böcek’e çalışmaları için teşekkür etti.

 

TARIMA VERDİĞİ TAKVİYE İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Batı Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Lideri ve Antalya Muratpaşa Ziraat Odası Lideri Nazif Alp şunları lisana getirdi: “Yaptığınız projelerle biz övünüyoruz. Bunun ötesinde de birebir vakitte muhtarlarımızın sayesinde ziraat odası lideriyim. Liderimizin çiftçiye yapmış olduğu büyük hizmetlere bakmak lazım. 170 bin çiftçimiz ismine teşekkürlerimi sunuyorum. Hayvancılıkta içme suyu bedelini 50 tona kadar 1 TL olarak belirledi. Son vakitlerde yem takviyesi yapıyorsunuz. Kooperatiflerimiz elektrik faturalarını ödeyemez hale gelmişti. Sulama suyu için kooperatiflere enerjiyi fiyatsız veriyorsunuz. Bunun yanında damla ve kapalı devre sulama sistemleri kurdunuz. Hibe ettiğiniz katma kıymeti yüksek olan Antep fıstığı fidanları büyüdü şu anda fıstık vermeye başladı. Tarıma yaptığınız hizmet hakka hizmettir, bunu düzgün bilmek lazım. Eli nasırlı çiftçiyi tarlada tutmamız gerek. Liderimizin tarıma yaptığı hizmetlerden ötürü da çok teşekkür ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis