SON DAKİKA
hava
Google News

Lider Böcek, Konyalılar ile buluştu

Antalya Büyükşehir Belediye Lider ve Lider Adayı Muhittin Böcek, Akdeniz Konyalılar Federasyonu Lideri Hasan Hüseyin Cengiz mesken sahipliğinde düzenlenen Konyalılar Klasik Bamya Çorbası Etkinliğinde Konyalılar ile bir ortaya geldi. Antalya’da çok sayıda Konyalı yaşadığına değinen Lider Böcek, “Farklı kültürlerin kentimizde yaşatılması bize zenginlik katıyor” dedi.

Son Güncelleme :

24 Şubat 2024 - 20:48

/ 105 views kez okundu.
Lider Böcek, Konyalılar ile buluştu


Akdeniz Konyalılar Federasyonun düzenlediği bamya çorbası aktifliğine Antalya Büyükşehir Belediye Lideri ve Lider Adayı Muhittin Böcek, Antalya’da yaşayan Konyalılar ile buluştu. Aktifliğe Milletvekilleri, Belediye Lider Adayları, CHP Vilayet Lideri, CHP Bayan Kolları Lideri, Vilayet müftüsü ve Konyalı vatandaşlar katıldı. 

BERABER OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Etkinlikte konuşan Lider Muhittin Böcek, Berat Kandilini kutladı. Antalya’da çok sayıda Konyalı yaşadığını söyleyen Lider Böcek, “Siyasi hayatım boyunca Konyalı hemşirelerim ile işbirliği içerisinde 5 yıl Anavatan Partisi Antalya Merkez İlçe Başkanlığım sürecinde, 20 yıl da Konyaaltı Belediye Lideri olarak Konya- Konyaaltı olarak sizlerle bir çok aktiflikte birlikte olduk. 25 yılın muvaffakiyet kıssası bizi sizlerin dayanağıyla Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına getirdi. Bu 5 yıllık süreç içerisinde ülkemizde ve dünyada başta covid olmak üzere birçok sorunlu süreç yaşadık. Cumhuriyet tarihimizin en büyük yangınını yaşadık. Başta Konyalı vatandaşlarımız olmak üzere bütün vatandaşlarımızla beraberdik. Sonra Kumluca Finike Demre sel afetlerini, Elazığ sarsıntısını ve Amasra’daki 42 vatandaşlarımızın hayatını kaybettiği faciayı yaşadık. Daha sonra Türkiye’nin en büyük sarsıntısını yaşadık. Tüm bu sıkıntı anlarda her beraberdik. Bundan sonra da bir arada olmaya devam edeceğiz” dedi.

HERKESİ YAPTIKLARI VE YAPACAKLARI İLE DEĞERLENDİRİN

5 yıllık misyon müddeti boyunca Antalyalıların ve kamunun faydasına olan bütün projeleri tamamlamaya çaba ettiklerini söyleyen Lider Böcek, 31 Mart Lokal Seçimlerine değinerek şunları söyledi: “Önümüzde bir seçim var. Bu seçimlerde sıhhatle huzurla herkesi yapacağı ve yaptıklarıyla değerlendirmenizi diliyorum. Bütün siyasi partilere muvaffakiyetler diliyorum. Bugüne kadar kimseyi ötekileştirmeden 5 yıllık müddet içerisinde çalışmalarımızı gerçekleştirdik. 19 ilçe 913 mahallemizdeki bütün vatandaşlarımıza yanlışsız olanı yapmaya çalıştık. Bütçesine nazaran en borçlu belediyesi olmasına karşın borç lügatına girmedik. 3311 km içme suyu çalışması gerçekleştirdik. Antalya’dan Berlin’e kadar olan bir uzaklıkta içme suyu çalışması yaptık. 517 km kanalizasyon çalışması gerçekleştirdik.”

HERKESİN OYUNA TALİBİM

Kendisini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kabul eden, ezanımıza ve bayrağımıza sahip çıkan Cumhuriyetin bedellerine sahip çıkan, Atatürk’ün ihtilallerine inanan bütün vatandaşların oyuna talip olduğunu söyleyen Lider Böcek, aktifliğe katılmaktan ve Konyalılarla bir ortaya gelmekten memnuniyet duyduğunu belirterek, “Mevlana”nın ne olursan ol tekrar gel dediği üzere koştuk geldik” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis