Lider Altay: "Yaptığımız Yatırımlarla Akşehir'in Altyapısını Yeniliyoruz" - Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Trcanlihaber.com
SON DAKİKA
hava
Google News

Lider Altay: “Yaptığımız Yatırımlarla Akşehir’in Altyapısını Yeniliyoruz”

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Akşehir’de Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen altyapı ve sıcak asfalt çalışmalarını inceledi.

Son Güncelleme :

20 Kasım 2023 - 4:24

/ 14 views kez okundu.
Lider Altay: “Yaptığımız Yatırımlarla Akşehir’in Altyapısını Yeniliyoruz”


Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Akşehir’de Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen altyapı ve sıcak asfalt çalışmalarını inceledi. İlçenin tükenmiş altyapısının değiştirilmesiyle ilgili Büyükşehir, KOSKİ ve İLBANK’la birlikte büyük bir proje yürüttüklerini belirten Lider Altay, yaklaşık 200 milyon liralık bir imalatla Akşehir’in altyapısını yenilediklerini tabir ederek, iyi olmasını diledi.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Akşehir ilçesini ziyaret ederek Büyükşehir Belediyesi’nin devam eden yatırımlarını inceledi.

Başkan Altay, Akşehir’de birinci olarak Akşehir Belediye Lideri Salih Akkaya, AK Parti Konya Vilayet İdare Heyeti Üyesi Tevfik Tığlıoğlu, AK Parti Akşehir İlçe Lideri Muammer Sağlam ile Büyükşehir Belediyesi tarafından Mustafa Kemal Paşa Caddesi’ne kazandırılan 2 kilometrelik sıcak asfalt yatırımını inceledi.

“AKŞEHİR’DE BÜYÜK BİR PROJE YÜRÜTÜYORUZ”

Başkan Altay burada yaptığı açıklamada, Konya’nın her bölgesinde önemli çalışmalar yürüttüklerini söyledi. İklim kuralları imkan verdiği sürece durmadan çalıştıklarını vurgulayan Lider Altay, “Akşehir’in en kıymetli sorunlarından birisi de altyapıyla ilgili geçmişten itibaren sorun oluşturan bilhassa su tesisatlarının değişmesiydi. Yıllar boyunca eklenerek ilave edilmiş ve artık korozyondan ötürü hem su kayıplarının, kaçaklarının çok arttığı hem de fiziki olarak artık ömrünü tüketmiş altyapının değiştirilmesiyle ilgili Konya Büyükşehir Belediyemiz, KOSKİ ve İLBANK olarak büyük bir proje yürütüyoruz. Şimdiki kurla 130 milyon liralık proje kapsamında Akşehir’in altyapısını yeniliyoruz” diye konuştu.

“YOLLARI AKŞEHİR’E YAKIŞIR HALE GETİRMEK İÇİN YOĞIN ÇABA GÖSTERİYORUZ”

Başkan Altay, altyapısı tamamlanan alanlarda sıcak asfalt serimini de gerçekleştirdiklerini belirterek şöyle devam etti: “Yol çizgilerimizi çiziyoruz ve Akşehir’e yakışır bir hale getirmek için ilçe belediyemizle birlikte ağır bir uğraş içindeyiz. Mevsimin imkan verdiği dahilde de işlerimizi yürütmeye devam edeceğiz. Akşehir’imize iyi olsun. Ayrıyeten asfalt için de yaklaşık bu yıl 55 milyon liralık sıcak asfalt imalatı yaptık. Yani yaklaşık 200 milyon liralık bir imalatla Akşehir’in altyapısını yeniliyoruz. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza, İLBANK’a, Akşehir Belediyemize ve emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

BAŞKAN ALTAY’A TEŞEKKÜR ETTİ

Akşehir Belediye Lideri Salih Akkaya da takviyeleri için Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ederek, “Altyapıda, üstyapıda tüm bu çalışmalarımızda bize takviye verdikleri için kendilerine şükranlarımızı arz ediyoruz. Akşehir’imize güzel olsun” dedi.

Başkan Altay daha sonra İnönü Caddesi Cephe Sağlıklaştırması kapsamında hayata geçirilen dış cephe güzelleştirmesi, Butik Otel (Papaz Evi) onarım çalışması ve ilçe genelinde devam eden içme suyu çizgilerine ait devam eden çalışmaları inceledi. 

Başkan Altay, Rüştü Beyefendi İş Hanı’ndaki kafelerde oturan gençlerle de sohbet etti.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Facebook Yorumları
Copyright