SON DAKİKA
hava
Google News

Lider Altay: “Şehir Hastanesi Köprülü Kavşağı Kentimize Güzel Olsun”

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 1,5 milyar lira maliyetle kente kazandırılan 4 köprülü kavşaktan biri olan Kent Hastanesi Köprülü Kavşağı’nın alt geçit kısmının hizmete girdiğini açıkladı. TOGG ile bir sürüş yaparak alt geçidi tanıtan Lider Altay, “Işıl ışıl, pırıl pırıl Konya’ya yakışır bir köprülü kavşağı daha hayata geçirmiş bulunuyoruz. Kentimiz için güzel olmasını temenni ediyorum” dedi.

Son Güncelleme :

25 Şubat 2024 - 19:24

/ 104 views kez okundu.
Lider Altay: “Şehir Hastanesi Köprülü Kavşağı Kentimize Güzel Olsun”


Konya Büyükşehir Belediyesi Lideri Uğur İbrahim Altay, imalinde sona gelinen bir köprülü kavşağın daha alt geçit kısmının hizmete açıldığını duyurdu. 

Konya merkezde 1,5 milyar lira maliyetle devam eden 4 köprülü kavşaktan biri olan Kent Hastanesi Köprülü Kavşağı’nın alt geçit kısmında TOGG ile bir sürüş yapan Lider Altay, ışıl ışıl, pırıl pırıl Konya’ya yakışır bir köprülü kavşağı daha hayata geçirdiklerini söyledi.

MERKEZDEN KENTİ HASTANESİNE ULAŞIMA DA KOLAYLIK SAĞLAYACAK

Köprülü kavşağın bölge için toplu ulaşım açısından değerine değinen Lider Altay, “Alttan geçişe açtığımız Kent Hastanesi Köprülü Kavşağı, yeni yapacağımız raylı sistem çizgisi üstünden geçeceği için toplu ulaşım açısından da kıymetli bir köprülü kavşak oldu. İnşallah Mart sonunda üst yapısıyla, sinyalizasyonuyla, etraf düzenlemesiyle birlikte tamamlayarak büsbütün hizmete açılmış olacak” diye konuştu.

1,5 MİLYAR LİRA MALİYETLE 4 KÖPRÜLÜ KAVŞAK ÇALIŞMASI YÜRÜTÜLÜYOR

Ayrıca Adliye’den Kent Hastanesi’ne geçişte yayaların kullanımı için yürüyen merdivenli, engelliler için asansörlü bir yaya üst geçidinin çalışmasını da tamamlamak üzere olduklarını kaydeden Lider Altay şöyle devam etti: “Bu ikisi birlikte açıldığında Kent Hastanemize yaya, araç, bisiklet ve tramvay ulaşımı için büyük bir kazanım elde etmiş olacağız. Şu an itibariyle şimdiki bedelle 1 milyar 550 milyona 4 köprülü kavşağımızın çalışmasını yürütüyorduk. Sedirler Kavşağı’nı açtık, Fırat Caddesi’ni geçen hafta alttan trafiğe açmıştık. Bugün Kent Hastanesi Önünü açıyoruz. Taş Köprü’deki işlerimiz biraz daha kapsamlı olduğu için inşallah onu da Mart ayı içerisinde en azından alttan trafiğini açmayı ve Nisan ortasında da büsbütün tamamlamayı planlıyoruz.” 

“ŞEHRİMİZİN ULAŞIM ALTYAPISINA YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Köprülü kavşağın tramvayın etraf yolundan öteki tarafa geçişi için de büyük bir altyapı takviyesi sağladığına dikkati çeken Lider Altay, “Tamamlandığında raylı sistemlerimizle Kent Hastanesi’ne ve Yeni Sanayi Sitesi’ne Alaaddin’den kesintisiz bir biçimde ulaşmış olacak. Kent Hastanesi önü Kanal Caddesi Köprülü Kavşağı’nın kentimize iyi olmasını temenni ediyorum. Kentimizin ulaşım altyapısına yatırım yapmaya bundan sonra da devam edeceğiz. Böylelikle etraf yolu istikametindeki tüm noktalarında çalışmalarımız kesintisiz devam edecek” kelamlarıyla konuşmasını tamamladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis