SON DAKİKA
hava
Google News

Lider Alım, Ziraat Odası Meclisi’ne konuk oldu

Sivas Belediye Lideri ve AK Parti Belediye Lider Adayı Hilmi Alım, AK Parti Vilayet Lideri Yusuf Tanrıverdi, Merkez ilçe Lideri Burak Kuruçay ve Gençlik Kolları Lideri Fatih Sakarya ile birlikte Ziraat Odası ve Arıcılar Birliğini ziyaret etti

Son Güncelleme :

10 Şubat 2024 - 20:24

/ 16 views kez okundu.
Lider Alım, Ziraat Odası Meclisi’ne konuk oldu


Sivas Belediye Lideri ve AK Parti Belediye Lider Adayı Hilmi Alım, AK Parti Vilayet Lideri Yusuf Tanrıverdi, Merkez ilçe Lideri Burak Kuruçay ve Gençlik Kolları Lideri Fatih Sakarya ile birlikte Ziraat Odası ve Arıcılar Birliğini ziyaret etti.

Seçim çalışmaları kapsamında kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden Sivas Belediye Lideri ve AK Parti Belediye Lider Adayı Hilmi Alım ve AK Parti İdaresi birinci olarak Ziraat Odası’nı ziyaret ederek Oda Lideri Hacı Çetindağ ve idaresi ile istişarelerde bulundu.

Ziraat Odası Lideri Hacı Çetindağ ziyaretten duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, “Sayın liderimizi milletvekilliğinden tanırız, kendisinden çok mutluyuz. Sonuna kadar yanındayız, bizim sözümüzden cayma yok. Bu topraklar hepimizin, daima birlikte ne gerekiyorsa birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Sizlerle birlikte takım halinde çalışıyoruz. Bizler problemlerimiz olduğu vakit vekilliğinizde olduğunuz üzere Belediye Başkanlığınızda da yanımızda olacağınızı biliyoruz.” sözünü kullandı.

Başkan Alım ise “Milletimiz bizim 21 yıl boyunca ülkemize ve kentimize neler yaptığımızı çok çok düzgün biliyor. Bu alanda ülkenin her bir kilometrekaresine devasa hizmetler yaptık. Son 5 yıl boyunca Sivas Belediye Lideri olarak kentimize grubumuzla, tüm sivil toplum örgütlerimizle birlikte birebir anlayışla hizmet etme çabası içinde olduk. Bugün bir kere daha milletimizin huzurundayız. Milletimizin şaşmaz terazisine çıkacağız ve daima alandayız, insanımızın olduğu her yerde biz varız. İnanıyoruz ki Sivaslı hemşehrilerimizi Sivas’ın büyümesi, gelişmesi, Sivas’ın Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir kent olması noktasında bir defa daha hizmet ve eser belediyeciliğine devam diyecekler. Biz de bu noktada istişarelerimizi devam ettirmek, geçmiş periyotta yapılanları görmek, gelecek periyotla ilgili sivil toplum kuruluşlarımızın, kamu kurumlarımızın görüş ve tekliflerini almak üzere teşkilatlarımızla sizleri ziyaret ediyoruz, kabullerinizden ötürü teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ziraat Odası Meclis Toplantısı’na da katılan Lider Alım, yapılan çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

Bilgin, “Milletvekilliği dönemimde sizlerle çok daha farklı çalışmalar yaptık ancak Belediye Lideri olarak da klasik belediyecilik anlayışı dışında kentimizin gereksinimleri doğrultusunda yapılabilecek her hizmet ve proje noktasında alanı daraltmadan, geniş bir vizyonla bakıp üretimi, istihdamı, ekonomiyi destekleyecek her projenin yanında olduk. Bu süreçte Özel Yönetim ile birçok projeye imza attık. SİVTAŞ’ı birlikte kurduk. Yaptığımız çalışmalarda gereksinim olduğunu belirlediğimiz Sivas Yem Fabrikası’nı faaliyete geçirdik. Süt sürece Tesisini kurduk ve Tarım Kredi’ye devrettik. Önümüzdeki süreçte SİVTAŞ Sivas’a paha katacak halde büyüyecektir. Özel Yönetim bütçesi oluşumunda istişareler sonucunda gerek tohum destekleme, gerekse öteki alanlarda Vilayet Genel Meclisimiz ile hareket ederek dayanak verdik. Köylerimizin gereksinimleri noktasında, cami, okul, ortak alanda ne yapılması gerekiyorsa biz daima birlikteyiz. Kıymetli bir kıymetimiz, kıymetli bir gücümüz var. Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında AK Parti Sivas Milletvekili olarak vazife yapan Küme Liderimiz Abdullah Güler var. Küme Lideri olması kentimizin her açıdan kıymetli bir pahası… Talep ve beklentilerimiz noktasında süratli tahlil üretecek en değerli dayanağımız, bu noktada bize düşen kentin gereksinimi olan hakikat projeyi hazırlamak.” biçiminde konuştu.

Ziraat Odasının akabinde Sivas Arıcılar Birliği’ni ziyaret eden Lider Alım ve AK Parti İdaresi Birlik Lideri Yahya Epsileli ile görüş alışverişinde bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis