SON DAKİKA
hava
Google News

Kumluca’nın yeni simgesi Atatürk Stadyumu süratle yükseliyor

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Kumluca’ya yeni bir stadyum kazandırıyor. Yıkılıp tekrar üretimine başlanan Kumluca Atatürk Stadyumu süratle yükseliyor. Yağlı güreşten, futbola ve konserler üzere birçok aktifliğe konut sahipliği yapacak Atatürk Stadyumu’nda tüm imalatlar yüzde 70 oranına ulaştı. Projenin Mart ayı sonunda tamamlanması planlanıyor.

Son Güncelleme :

25 Şubat 2024 - 14:12

/ 95 views kez okundu.
Kumluca’nın yeni simgesi Atatürk Stadyumu süratle yükseliyor


Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Kumluca’ya yeni bir stadyum kazandırıyor. Yıkılıp yine üretimine başlanan Kumluca Atatürk Stadyumu süratle yükseliyor. Yağlı güreşten, futbola ve konserler üzere birçok aktifliğe konut sahipliği yapacak Atatürk Stadyumu’nda tüm imalatlar yüzde 70 oranına ulaştı. Projenin Mart ayı sonunda tamamlanması planlanıyor.

Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’in Kumluca’ya verdiği stadyum kelamı hayat buluyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yıkılıp, yine inşa edilen Kumluca Atatürk Stadyumu, başta güreş, deve güreşi, futbol, konserler ve şenlikler olmak üzere çeşitli etkinliklere konut sahipliği yapacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Kumluca Belediyesi ortasında yapılan ortak hizmet projesi ve işbirliği protokolü doğrultusunda imali devam eden Atatürk Stadyumu inşaatı yüzde 70 düzeyine ulaştı. Kumluca’nın toplumsal ve kültürel hayatına yeni bir ivme kazandıracak olan proje grupların hummalı çalışmasıyla önümüzdeki haftalarda tamamlanacak. 

KABA İNŞAAT VE DUVAR İMALATLARI TAMAMLANDI

İmalat etabı 4 etaptan oluşan stadyum projesinde kaba inşaat ve duvar imalatları yüzde 100 oranında tamamlanırken, sıva işleri başladı. Tribünlerin çelik konstrüksiyon çatı karkas imalatı yapıldı ve montaj kademesine geldi. Stadyum içinde yer alan elektrik ve mekanik imalatları süratle devam ediyor. Proje, alt yapı, sulama ve peyzaj süreçlerinin tamamlanmasının akabinde hizmete hazır hale gelecek.  

MODERN ALTYAPI VE GENİŞ OLANAKLAR

Kumluca Atatürk Stadyumu 13 bin 200 metrekare alanın 6 bin 650 metrekarelik kısmına inşa ediliyor. Projede idari alan, tuvalet, engelli tuvaleti, duş, soyunma odaları, depo alanları, güç odası ve su deposu yer alacak. 2000 metrekare yeşil alana da sahip olan projede, 97 araç kapasiteli otopark da yer alacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis