SON DAKİKA
hava
Google News

Küçükçekmece’de ‘Taziyeevleri’ Açılışa Hazırlanıyor

Küçükçekmece Belediyesi, vatandaşların taziye kabul edip, mevlit tertipleri düzenleyebileceği taziyeevlerini kente kazandıracak. Fatih Mahallesi, Halkalı Merkez Mahallesi ve Kanarya Mahallesi’nde üretimi tamamlanmak üzere olan yatırımlar mart ayında hizmete açılacak.

Son Güncelleme :

27 Şubat 2024 - 13:20

/ 73 views kez okundu.
Küçükçekmece’de ‘Taziyeevleri’ Açılışa Hazırlanıyor


Küçükçekmece Belediyesi, vatandaşların taziye kabul edip, mevlit tertipleri düzenleyebileceği taziyeevlerini kente kazandıracak. Fatih Mahallesi, Halkalı Merkez Mahallesi ve Kanarya Mahallesi’nde imali tamamlanmak üzere olan yatırımlar mart ayında hizmete açılacak.

Kemal Çebi: Vatandaşlarımızın acılı günlerinde de yanındayız

Taziyeevi projesi ile yakını vefat eden Küçükçekmecelilerin cenaze işlerini kolaylaştırmayı hedeflediklerini tabir eden Belediye Lideri Kemal Çebi, “Biz hemşerilerimizin sadece güzel gününde değil makus gününde de yanında olmak istiyoruz. 3 başka mahallemizde hayata geçireceğimiz taziyeevleri, taziye için ayrılan süreyi kısalttığı üzere konutlara olan gereksinimi azaltmaktadır. Böylelikle komşularımızın yanında olarak, acılı günlerinde yüklerini bir nebze olsun alarak, ömürlerini kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Komşularımız, geniş aile yapılarımız münasebetiyle, apartman dairelerinde almaya zorlandıkları taziyeleri artık, konutlarında değil 200’e varan kişi kapasitesiyle taziyeevlerimizde kabul edecekler ” diye konuştu.

Kentte değerli bir muhtaçlığa karşılık verecek olan taziyeevleri; mutfak, şadırvan, mescit, erkek ve bayan WC, taziye salonu olarak tasarlandı. Kanarya ve Fatih Mahalleleri ile Halkalı Merkez Mahallesi Hayat Parkı içerisinde hizmet verecek olan taziyeevlerinde yalnızca taziye kabulü değil, toplumsal aktiviteler de gerçekleştirilecek.

5 yılda 6122 haneye hizmet verildi

Öte yandan Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Cenaze ve Taziye Hizmetleri Ünitesi; Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Toplumsal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Takviye Hizmetleri Müdürlüğü’nün işbirliği ile çalışmalarını yürütüyor. Cenaze ve Taziye Hizmetleri Ünitesi,  5 yılda 6122 haneye sıcak yemek, taziye çadırı, masa, sandalye ve kent içi ulaşım takviyesi vererek, acılı günlerinde vatandaşları yalnız bırakmadı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis