SON DAKİKA
hava

HAFTANIN MAÇLARI

Google News

Kristal Kar ile Sürat Buluşması

Eksi 36 Spor Kulübü tarafından düzenlenen Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın birinci yarışı Sarıkamış Rallisi, 23-25 Şubat tarihlerinde Kars’ta gerçekleştirildi.

Son Güncelleme :

27 Şubat 2024 - 17:00

/ 117 views kez okundu.
Kristal Kar ile Sürat Buluşması


Eksi 36 Spor Kulübü tarafından düzenlenen Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın birinci yarışı Sarıkamış Rallisi, 23-25 Şubat tarihlerinde Kars’ta gerçekleştirildi.

Kars Valiliği, Kars Belediyesi, Sarıkamış Kaymakamlığı ve Sarıkamış Belediyesi takviyeleri ile Duja Hotels, VST Tour, ICRYPEX, Spor Toto, Remed Assistance, Salados, Power App ve Fora Araç Takip sponsorluğunda organize edilen ralliye, 26 araç ve 52 sportmen katıldı. 

3 gün boyunca kar ve buz kaplı tabanda koşulan rallide, Parkur Racing’den 18 yaşındaki Kerem Kazaz, Litvanyalı copilotu Andris Malnieks ile birinciliğin sahibi oldu. Tıpkı vakitte Sınıf 2 ve genç pilotlar birincisi olan Kazaz’ın 24 saniye gerisinde Castrol Ford Team Türkiye’den Ali Türkkan-Burak Erdener ikinci olurken, Red Bull atleti Türkkan Sınıf 3 birinciliğini de elde etti.

GP Garage My Team’den Ümit Can Özdemir-Kutay Ertuğrul’un üçüncü sırada yer aldığı rallide, dereceye giren atletlerin mükafatları Kars Valisi Ziya Polat, Kars Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Latife, Kars Vilayet Jandarma Kumandanı Kıdemli Albay Fatih Cemal Kiper, TOSFED Lideri Eren Üçlertoprağı, Sarıkamış Kaymakamı Enis Aslantatar, Kars Gençlik Spor Vilayet Müdürü Ayhan Yüreğir ve sponsor firma yetkililerinin iştirakiyle Duja Chalet önünde düzenlenen merasimle verildi.

Sarıkamış Marka Kıymeti Yükselişte

Kars Valisi Ziya Polat, yarışı izlemeye gelen halk ile buluştuğu seyirci noktasında, Kars ve Sarıkamış’ın marka pahasının her geçen gün arttığını, uzun müddetten sonra tekrar araba sporlarının Sarıkamış’a gelmesinden memnunluk duyduğunu söylerek, memleketler arası tertipler için çalışmalarına devam ettiklerini açıkladı.

Sarıkamış Rallisi sponsorlarından VST tour Genel Müdürü Volkan Gökay, spor ile turizmin bir ortada olmasının her vakit bölgeye katkısının büyük olduğunu ve sportif sponsorluklarına devam edeceklerini lisana getirdi. Tertibin bir başka sponsoru Duja Hotels’in CEO’su Şahin Seval ise bu tertip bölge tanıtımı için çok değerli olduğunu ve bu sponsorluklara çok değer verdiklerinin altını çizdi. Seval, Rally Bodrum’un da sponsoru olan Duja Hotels’in, bu dönem da Bodrum’da araba sporları tutkunlarını konuk edeceklerini söyledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUM ALANI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

marsbahis