Konak'ın 'Şok Ekip'leri işbaşında - Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Trcanlihaber.com
SON DAKİKA
hava
Google News

Konak’ın ‘Şok Ekip’leri işbaşında

Konak Belediyesi, iş yeri ve resmi kurumların en çok bulunduğu, gün içinde sayıları bir buçuk milyona ulaşan İzmirliyi ağırlayan ilçe olan Konak’ta paklık çalışmalarını Şok Paklık Takımlarıyla destek ediyor.

Son Güncelleme :

20 Kasım 2023 - 2:24

/ 34 views kez okundu.
Konak’ın ‘Şok Ekip’leri işbaşında


Konak Belediyesi, iş yeri ve resmi kurumların en çok bulunduğu, gün içinde sayıları bir buçuk milyona ulaşan İzmirliyi ağırlayan ilçe olan Konak’ta paklık çalışmalarını Şok Paklık Takımlarıyla destek ediyor. Paklık İşleri Müdürlüğüne bağlı Şok Takımlar, belirlenen bölgelerdeki mahallelerde birebir anda çalışma başlatarak sokakları bir uçtan bir uca temizliyor, molozları kaldırıyor ve konteynerleri yıkayarak dezenfekte ediyor, kuruyan ve kırılma riski taşıyan ağaç kısımlarına müdahale ediyor. Yapılan paklık çalışmasını sistemli aralıklarla uygulayan Şok Gruplar, vatandaşın pak bir Konak’ta yaşaması için durmaksızın çalışıyor.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Konak Belediyesi’nin daha pak, daha yaşanır bir kent için sürdürdüğü uygulamalar kapsamında Paklık İşleri Müdürlüğüne bağlı Şok Takımlar, yirmi yedişer şahıstan oluşa iki başka takımla Konak’ın sokaklarında ayrıntılı paklık harekatı başlattı. Yaşanan yoğunluk ve sirkülasyon sonucu gün içinde nüfusun bir buçuk milyona ulaştığı, İzmir’in kalbi pozisyonundaki Konak’ta, rutin genel paklığa ek olarak Şok Gruplar de var gücüyle çalışıyor. Tertipli aralıklarla tekrarlanan ve Mehmet Ali Akman, Güzelyalı, Göztepe, Çankaya, Muratreis ve Mithatpaşa Mahalleleriyle başlayan uygulama ilçenin 112 mahallesinde de yapılacak. İki takım halinde her gün farklı iki bölgede paklık çalışması yapan Şok Takımların çalışmaları makul aralıklarla uygulanmaya devam edecek.

 

Şok Takımlardan süratli ve faal çalışma

Konak Belediyesi’nin Şok Paklık Grupları, vatandaştan gelen talepler de dikkate alınarak belli aralıklarla bölge bazlı çalışma gerçekleştiriyor. Şok Gruplar, rutin ve genel paklık hizmetlerine destek olarak süratli ve ayrıntılı paklık çalışması yapıyor. 112 mahallede girilmedik sokak bırakmayan 27’şer kişilik iki takım, konteynerleri de yıkayıp dezenfekte ediyor. Yapılan çalışma kapsamında evvel paklık yapılacak mahallelerdeki molozlar toplanarak döküm alanına sevk ediliyor. Birebir vakitte çöp konteynerleri de boşaltılarak yıkamaya hazır hale getiriliyor.  On beşer bireyden oluşan süpürme gruplarının, sokakları bir baştan bir başa süpürerek çöplerden arındırmasının akabinde ise yol yıkama aracıyla sokaklarda tesirli bir paklık gerçekleştiriliyor. Son olarak tüm çöp konteynerleri yıkanarak dezenfekte ediliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Facebook Yorumları
Copyright