Kocaeli Büyükşehir'in kar kaplanları iş başında - Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Trcanlihaber.com
SON DAKİKA
hava
Google News

Kocaeli Büyükşehir’in kar kaplanları iş başında

Vilayetimizde yüksek kısımlarda tesirini gösteren kar yağışının hayatı olumsuz tarafta etkilememesi için Büyükşehir Karla Uğraş Takımları misyon başında

Son Güncelleme :

20 Kasım 2023 - 6:00

/ 15 views kez okundu.
Kocaeli Büyükşehir’in kar kaplanları iş başında


Kocaeli Valiliği’ne bağlı AFAD tarafından Meteorolojiden alınan bilgiye nazaran hafta sonunda sağanak yağış ve fırtına uyarısı yapılmıştı. Vilayetimizde yüksek bölümlerde tesirini gösteren kar yağışının ulaşımı olumsuz tarafta etkilememesi için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Karla Uğraş Grupları gece yarısından itibaren yollarda kar küreme ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışması yaptı. Büyükşehir’in kar kaplanları bilhassa yüksek kısımlarda yolların açık kalması için gece gündüz gayret ederken, gruplar yolda kalan vatandaşlara da yardımcı oldu.  

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

 

KAR KÜREME VE TUZLAMA YAPILDI

Kartepe Zirve yolu, Eriklitepe tabiat parkı başta olmak üzere vilayetimizin yüksek kısımlarında gece yarısından itibaren tesirini göstermeye başlayan kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için süratlice çabaya başlayan Fen İşleri Daire Başkanlığı Karla Uğraş Takımları, yollarda kapanma ve buzlanma olmaması için tedbir aldı. Yüksek rakımlı köy yollarında kar küreme ve buzlanmaya karşıda tuzlama çalışmalarıyla rastgele bir aksilikle karşılaşılmadan tesirli ve süratli bir halde karla uğraş edildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Facebook Yorumları
Copyright