Kocaeli Büyükşehir'den Kocaeli genelinde güçlü çaba - Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Trcanlihaber.com
SON DAKİKA
hava
Google News

Kocaeli Büyükşehir’den Kocaeli genelinde güçlü çaba

AFAD’ın yaptığı fırtına ve sağanak yağış ihtarının akabinde Kocaeli’ye birinci karın da düşmesiyle Büyükşehir takımları kuvvetli kış koşullarıyla uğraşa başladı

Son Güncelleme :

20 Kasım 2023 - 1:24

/ 23 views kez okundu.
Kocaeli Büyükşehir’den Kocaeli genelinde güçlü çaba


Kocaeli Valiliği’ne bağlı AFAD tarafından Meteorolojiden alınan bilgiye nazaran hafta sonunda sağanak yağış ve fırtına uyarısı yapılmıştı. AFAD’ın ikazının akabinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU Genel Müdürlüğü grupları teyakkuza geçmişti. Soğuk ve yağışlı havanın tesirini göstermesiyle birlikte Kartepe ve Umuttepe’ye de birinci kar tanelerinin düşmesiyle Büyükşehir’e bağlı İtfaiye, Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Zabıta ve İSU grupları, vatandaşların olumsuz etkilenmemesi ve yolların açık tutulması için 7/24 misyon başında gayret ediyor. Yağış öncesinde 12 ilçede yağmursuyu çizgileri, mazgal ve ızgara temizliklerini yapan Büyükşehir ve İSU grupları, motopomp ve kurtarma araçlarıyla da olumsuzluk yaşanan bölgelere müdahale ediyor. Mümkün bir su baskınında vatandaşların 112 ve 153 davet merkezlerine haber vermesi kâfi oluyor.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

 

BAŞKAN: GRUPLAR 7/24 VAZİFE BAŞINDA

Olumsuz hava şartlarının bölgemizi tesiri altına almasıyla birlikte grupların harekete geçtiğini söz eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, ‘’Yoğun yağış ve fırtınanın kentimizi tesiri altına almaya başladığı andan itibaren takımlarımızı rastgele bir olumsuzluk meydana gelmemesi için ağır mesai harcıyor. Takımlarımız, kentimizde oluşabilecek su ve sel baskınlarını önlemek için alçak bölümlerde gerekli önlemleri alırken, birebir vakitte yüksek kısımlarda kar yağışına karşı da yolları gece gündüz açık tutmak için çalışıyorlar’’ dedi. Vatandaşların rastgele bir olumsuzluk anında ALO 153’ü aramasını isteyen Lider Büyükakın, Büyükşehir’e bağlı İtfaiye, Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Zabıta ve İSU gruplarının 7/24 temeline nazaran koordineli halde çalıştıklarını da söz etti. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Facebook Yorumları
Copyright