SON DAKİKA
hava
Google News

Kent içi ulaşımına Osmangazi neşteri

Osmangazi Belediyesi, kent içi ulaşımda değerli bir sorun teşkil eden çıkmaz sokakları bir bir açıyor. Son 5 yılda 43 çıkmaz sokak açılarak kent içi ulaşımına kazandırıldı.

Son Güncelleme :

10 Şubat 2024 - 0:24

/ 22 views kez okundu.
Kent içi ulaşımına Osmangazi neşteri


Osmangazi Belediyesi, kent içi ulaşımda kıymetli bir sorun teşkil eden çıkmaz sokakları bir bir açıyor. Son 5 yılda 43 çıkmaz sokak açılarak kent içi ulaşımına kazandırıldı.

Osmangazi’yi çarpık yapılaşmanın getirdiği sıkıntılardan kurtarıp çağdaş ve yaşanabilir bir ilçe yapmak ismine yürüttüğü çalışmaları kararlı bir formda sürdüren Osmangazi Belediyesi, ilçedeki çıkmaz sokakları açarak ulaşım noktasındaki değerli bir sorunu ortadan kaldırıyor. Osmangazi’nin daha ulaşılabilir bir kent olması ismine yürütülen çalışmalar kapsamında son 5 yılda 43 çıkmaz sokak, yapılan kamulaştırma yıkımları ile çıkar hale getirildi. Bilhassa mahalle ortalarında trafik akışını hızlandırmak ve geçişi sağlamak ismine çıkmaz sokakların açılması kent içi ulaşımında büyük kıymet taşıyor.

Kent içi ulaşımda çıkmaz sokakların kıymetli bir sorun olduğunun altını çizen Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, “Osmangazi, Bursa’da plansız ve çarpık yapılaşmanın en ağır olduğu bir ilçe. İlçemizi bu imajından kurtarıp çağdaş ve yaşanabilir bir kent haline getirmek, çıkmaz sokaklarımızı açmak için kamulaştırmalar gerçekleştiriyoruz. Her yıl onlarca çıkmaz sokağı açarak kent içi ulaşımdaki kıymetli bir sorunu ortadan kaldırıyoruz. Osmangazi’de ulaşımın tıkandığı tüm noktalarda bu çalışmaları sürdüreceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis