SON DAKİKA
hava
Google News

“Kariyerimiz” iş kapılarını aralıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından iş arayanlarla patronları buluşturmak için kurulan “Kariyerimiz” platformu ağır ilgi görüyor. Yaklaşık 6 bin kullanıcının yerini aldığı platformdan iki taraf da şad.

Son Güncelleme :

24 Şubat 2024 - 18:00

/ 76 views kez okundu.
“Kariyerimiz” iş kapılarını aralıyor


İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından iş arayanlarla patronları buluşturmak için kurulan “Kariyerimiz” platformu ağır ilgi görüyor. Yaklaşık 6 bin kullanıcının yerini aldığı platformdan iki taraf da mutlu.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hem işsizlik sorunu hem patronun nitelikli eleman muhtaçlığı için 2023 yılının Ekim ayında hayata geçirdiği “Kariyerimiz” projesi meyvelerini veriyor. İş arayanlarla patronları buluşturan platforma ilgi her geçen gün artıyor. Platforma kısa müddette 213 patron tarafından 185 iş ilanı girişi yapıldı. 185 ilana başvuran sayısı 5 bine ulaştı. Platformdan iş arayıp bulanların sayısı ise 20 oldu.

İşsizlik periyodu benim için çok sıkıntı geçti
Projeyle meslek basamaklarını süratlice tırmananlar iş bulma süreçlerini ve sitenin kolaylıklarını ise şöyle anlatıyor.

Elektrik Teknisyeni Ali Osman Sayın, “İşsizlik periyodu benim için çok sıkıntı geçti, çok güç vakitlerdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu kariyerimiz sitesine müracaat yaptım. Orada Elektra firmasını gördüm. Elektrik elemanı arıyorlardı. Buraya müracaat yaptım ve kısa müddette geri dönüş oldu. İşim oldu” dedi.  

İzmir için çok büyük avantaj
Diğer sitelerin tersine yalnızca İzmir’de olan iş ilanlarının bulunmasına değinen Dokumacılık Mühendisi Tarık Burak Arttırıcı, “Sadece İzmir için bu türlü bir şey olması inanılmaz bir olay zira yalnızca İzmir’de iş arıyordum. Bu türlü bir filtre yapmak öbür sitelerde çok daha sıkıntı ama İzmir için çok büyük bir avantaj.  Çok büyük bir kolaylık” diye konuştu.

Bu site üzerinden basitçe iş buldum
İş arayışından kısa bir müddet sonra işe girdiğini söz eden Muhasebe Elemanı Burak Dede, “Sürecin bu kadar süratli ilerleyeceğini düşünmüyordum. Günümüzde kimse kolay iş bulamıyor ve genç yeteneklere, deneyimsiz şahıslara çok iş verilmiyor. Bundan ötürü da yetiştirilmek üzere iş aradığımda her kapı açılmıyor. Fakat bu site üzerinden basitçe iş buldum. Emniyetli bir site, iş arayanların bu site üzerinden müracaat yapmalarını tavsiye ederim” biçiminde konuştu.

2 konum için de arkadaşlarımızı bu siteden sağladık
Personel alınacağı vakit birinci baktıkları sitenin mesleğimiz.com.tr olduğunun altını kıymetle çizen Ege Deniz Dokumacılık İnsan Kaynakları Müdürü Selim Pilavcı ise “İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Meslek Fuarı’nda projenin lansmanı vardı, ona katıldık. Çabucak sonrasında 2 tane duruma gereksinimimiz oldu. O durumumuz için ilanımızı açtık ve çok sayıda müracaat aldık. Bu da bizi çok keyifli etti. Çok faal bir kullanıcı olduğunu gördük. 2 konum için de arkadaşlarımızı bu siteden sağladık. Mülakatlarımızı yaptık ve şu anda firmamızda faal vazife yapıyorlar. İzmir için bence çok değerli bir çalışma oldu” halinde kaydetti.

İhtiyacımız olduğunda çalacağımız birinci kapı burası olacak
Ege Deniz Dokumacılık Genel Müdür Yardımcısı Ayşin Özbulut “Bizim için muteber kaynaktan eleman bulmak çok kıymetli. Bu yüzden de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu işi çok destekliyoruz. Muhtaçlığımız olduğunda çalacağımız birinci kapı burası olacak” sözlerini kullandı.

Hızlı iş başvurusu
Her an her yerden çarçabuk erişim sağlanabilen Kariyerimiz platformu, kullanıcılarına diledikleri vakit fiyatsız üye olabilecekleri ve ferdî bilgilerini güncelleyebilecekleri bir altyapı sunuyor. Çeşitli kesimlerdeki iş ilanlarının görüntülenebildiği platformda çarçabuk iş müracaatında bulunulabiliyor. Platform patronlar için de iş ilanlarını fiyatsız bir biçimde yayınlama fırsatı sağlıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis