SON DAKİKA
hava
Google News

İzmirliler Çiğli Tramvayı’nı çok sevdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin üç yıl evvel temelini atarak 27 Ocak’ta hizmete açtığı Çiğli Tramvayı, İzmirlilerden büyük ilgi gördü. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in kenti demir ağlarla örme maksadı doğrultusunda 5 yılda 41 milyar liralık raylı sistem yatırımı yapan Büyükşehir, Çiğli Tramvayı ile günde 31 bin 660 yolcu taşıyor

Son Güncelleme :

08 Şubat 2024 - 16:36

/ 19 views kez okundu.
İzmirliler Çiğli Tramvayı’nı çok sevdi


İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin üç yıl evvel temelini atarak 27 Ocak’ta hizmete açtığı Çiğli Tramvayı, İzmirlilerden büyük ilgi gördü. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in kenti demir ağlarla örme maksadı doğrultusunda 5 yılda 41 milyar liralık raylı sistem yatırımı yapan Büyükşehir, Çiğli Tramvayı ile günde 31 bin 660 yolcu taşıyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in misyona geldiği günden bu yana kenti demir ağlarla örme maksadı doğrultusunda çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çiğli Tramvayı’nı İzmirlilerin hizmetine sunmanın gururunu yaşıyor. Alınacak araçlarla 183 milyon euro bedelinde bir yatırımla İzmir’e kazandırılan Çiğli Tramvayı, İzmirlilerden de büyük ilgi gördü. 27 Ocak’ta açılan ve birinci yolcusu Lider Tunç Soyer olan Çiğli Tramvayı, 19 Şubat’a kadar fiyatsız olacak.

 

Günde 30 bin üzerinde yolcu

Kent içi trafiğini rahatlatmak, Çiğli ilçesi içindeki kritik noktalara kolay ilişki sağlamak ismine hizmete alınan Çiğli Tramvayı, daha birinci günlerinden çok sevildi. Karşıyaka ile Çiğli’yi birbirine bağlayan Çiğli Tramvayı, günde 31 bin 660 yolcu taşıyor. Hastane, okul üzere birçok kıymetli noktadan geçen Çiğli Tramvayı, vatandaşlar için büyük konfor ve rahatlık sağlıyor.

 

Bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum

İzmirliler de hizmete alınan Çiğli Tramvayı’nı çok sevdi. Vatandaşlar Lider Tunç Soyer ve grubuna teşekkür etti. Orhan Öncü, “Bu kadar baskıya, bu kadar engellemelere karşın bu tramvayı açan Büyükşehir’e bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum” dedi.

19 Şubat tarihine kadar fiyatsız olacak Çiğli Tramvayı hakkında konuşan Huriye Özcan ise tramvayın kısa müddet de olsa fiyatsız olmasını olumlu karşıladı. “Tramvay daha üretim sürecindeyken yapılamaz diye tartışılmaya başlanmıştı, ama yapıldı” dedi.

 

Elim ayağım oldu

Deniz Aybaş, “Çiğli Ataşehir tarafında oturuyorum. Çiğli içerisinde bilhassa ulaşım konusunda bu türlü bir proje gerekliydi, zira badire yaşıyorduk. Artık bilhassa işime gidip gelirken çok mutlu kalıyorum” dedi.

Sağlık problemleri nedeniyle sıklıkla Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesine gittiğini söyleyen Mediha Şimşek, “Hastane önünden geçmesi beni çok rahatlattı. Sıhhat sorunlarım nedeniyle sıklıkla gelip gidiyorum. Taksi dolmuş üzere araçlardan fazla bu tramvay işimi daha da kolaylaştırdı, yapılmamalı diyenler olmuştu lakin benim elim ayağım oldu” diye konuştu.    

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis