SON DAKİKA
hava
Google News

İstanbul’un Maharetli Elleri Buluştu

İstanbullu bayanlar, İBB Toplumsal Hizmetler Daire Başkanlığı ve İstanbul Vakfı’nın iş birliğiyle gerçekleşen ‘Üretken Bayanlar Buluşuyor’ etkinliğinde bir ortaya geldi.

Son Güncelleme :

24 Şubat 2024 - 14:48

/ 105 views kez okundu.
İstanbul’un Maharetli Elleri Buluştu


İstanbullu bayanlar, İBB Toplumsal Hizmetler Daire Başkanlığı ve İstanbul Vakfı’nın iş birliğiyle gerçekleşen ‘Üretken Bayanlar Buluşuyor’ etkinliğinde bir ortaya geldi. Maharetli eller işledi; örgü ipleri çantaya, kazağa ve atkıya dönüştü. İstanbul Vakfı çatısı altında ‘Büyüt Hayallerini’ projesini hayata geçiren, akademisyen ve sivil toplum gönüllüsü Dr. Dilek Kaya İmamoğlu da bayanlar ortasında yerini aldı. Örgü ipi ve tığla ilmeklerini atan Dilek Kaya İmamoğlu bir yandan da aktifliğine katılanların çocuklarıyla ilgilendi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı üniteleri tarafından bayanlara yönelik tasarlanmış hizmetleri tek çatı altında toplanarak bütüncül bir anlayışla sunulması için hayata geçen İBB Bayan ve bilhassa bayanlar ile çocuklara yönelik çalışmalarını sürdüren İstanbul Vakfı, iş birliğiyle “Üretken Bayanlar Buluşuyor” aktiflik serisi başlattı. Aktifliğin bir yenisi Arnavutköy İSADEM’de yapıldı. İstanbul Vakfı çatısı altında ‘Büyüt Hayallerini’ projesini hayata geçiren, akademik çalışmalar yapan ve çalışmasını ‘Cam Işığı Kesemez’ kitabı ile kamuoyuyla paylaşan Dilek Kaya İmamoğlu’nun katıldığı buluşmada, İBB Toplumsal Hizmetler Dairesi Lideri Enif Yavuz Dipşar ve mahalleli bayanlar ile beraberindeki çocukları yer aldı.

SOHBET DE İHMAL EDİLMEDİ

İstanbul’un her noktasındaki bayanlara ulaşmak ve bayanlarla sevgiyi ve umudu çoğaltmak gayesiyle düzenlenen ‘Üretken Bayanlar Buluşuyor’ aktiflik serisi, eğitmen eşliğinde gerçekleşti. Rengarenk örgü ipleriyle yerlerini alan bayanlar şapka, atkı, eldiven ve çantalarını örerken sohbet etmeyi de ihmal etmediler.

DİLEK KAYA İMAMOĞLU KÜÇÜK KONUKLARLA YAKINDAN İLGİLENDİ

Katılımcılar ortasında yerini alan Dilek Kaya İmamoğlu da iştirakçilerle birlikte örgü ipi ve tığ alarak ilmeklerini bayanlarla birlikte attı. İştirakçi bayanların beraberinde aktifliğe katılırken yanlarında getirdikleri çocukları için de oluşturulan oyun alanında uzman eşliğinde hoşça vakit geçiren çocuklar ile de yakından ilgilenen Dilek Kaya İmamoğlu, çocukların yaptığı çalışmaları inceledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis