SON DAKİKA
hava
Google News

İstanbul Modern’de Mastercard ile Uzun Cuma

İstanbul Modern’in ziyaret saatleri, Mastercard takviyesiyle her cuma 18.00’den 20.00’ye uzuyor. “Uzun Cuma” programı kapsamında ayda bir kere düzenlenecek müzik ve dans etkinlikleriyle, müzede farklı sanatsal söz biçimlerine de alan açılacak.

Son Güncelleme :

26 Şubat 2024 - 12:40

/ 98 views kez okundu.
İstanbul Modern’de Mastercard ile Uzun Cuma


İstanbul Modern’in ziyaret saatleri, Mastercard takviyesiyle her cuma 18.00’den 20.00’ye uzuyor. “Uzun Cuma” programı kapsamında ayda bir defa düzenlenecek müzik ve dans etkinlikleriyle, müzede farklı sanatsal tabir biçimlerine de alan açılacak.

 

Mastercard ile İstanbul Çağdaş, sanat dolu bir iş birliğine imza attı. “Uzun Cuma” programı kapsamında cuma günleri müze kapanış saati 18.00’den 20.00’ye kadar uzarken, Mastercard ve İstanbul Çağdaş, sanatseverleri özel etkinliklerle de buluşturuyor.

Müzenin 20.00’ye kadar açık olduğu cuma günleri için ayda bir kere düzenlenecek “Uzun Cuma” programı kapsamında gerçekleşecek etkinlikler, müzik ve dans disiplinlerine de alan açarak ziyaretçilerle daha etkileşimli bir bağ kuruyor. Aktiflik serisinde, konser ve atölyeler aracılığıyla, caz, blues, pop, swing ve funk üzere çeşitli tiplerde müzik ve danslar bir ortaya geliyor. Etkinlikler müze ziyaretçilerine fiyatsız olarak sunuluyor.

Müzelerin disiplinlerarası etkinliklere ve sanatsal tabirlere yer açan yerler olmasının kıymetine değinen İstanbul Çağdaş Şef Küratörü Öykü Özsoy Sağnak, “Günümüzde bir ömür alanı olarak da kurgulanan müzeler, ziyaretçilerine çok istikametli bir tecrübe sunmayı hedefliyor. Disiplinlerarası etkinliklere konut sahipliği yapan sanat kurumları, müzecilik alanında da vurgulandığı üzere, rollerini klasik sonların ötesine taşıyarak toplumu dinamik yollarla bir ortaya getiren canlı kültürel merkezler haline geliyor. Bu kapsamda, uzayan ziyaret saatleri ve “Uzun Cuma” programı ile gerçekleştirilecek atölye ve konserler, tüm sanatseverleri İstanbul Modern’e davet ederek sanatı herkes için daha erişilebilir hale getiriyor” dedi. 

“Uzun Cuma” sponsorluğunu üstlenen Mastercard’ın Doğu Avrupa Bölgesi Pazarlama ve Bağlantıdan Sorumlu Lider Yardımcısı Yasemin Develioğlu, “Mastercard olarak tüketicilerin tutku noktalarına dokunan bir marka olmayı çok önemsiyoruz ve Priceless.com platformumuzda hem lokal hem de küresel çok özel tecrübeleri tüm sene boyunca müşterilerimize sunuyoruz. Kültür-sanat alanı, bu tutku noktalarından biri ve farklı disiplinleri bir ortaya getirerek tüketicilere dokunma maksadımıza imkân tanıyor. İstanbul Çağdaş ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği ile Mastercard sahiplerinin İstanbul Modern’in varlıklı koleksiyonunu, farklı sanat kısımlarından içeriklerle birlikte avantajlı bir formda deneyimlemelerini sağlayacağız” diye konuştu.

İlk etkinlik 

“Uzun Cuma” programının birinci etkinliğinde, vokalde Elif Çağlar, piyanoda Can Çankaya, bas gitarda Hareket Pelit ve davulda Ediz Hafızoğlu’yla Türkiye’nin önde gelen caz müzisyenlerinden oluşan Elif Çağlar Quartet müzisyen dörtlüsü, etkileyici performanslarıyla ziyaretçilerle buluştu. Program kapsamında ayrıyeten, Hepcats İstanbul grubu ile müzede solo caz dans atölyesi gerçekleştirildi. İştirakçiler, caz müzik eşliğinde özgürce ve doğaçlama bir formda tecrübelenen solo caz dansının başlangıç hareketlerini öğrendi.

Cuma günleri 18.00-20.00 ortası, İstanbul Çağdaş giriş bileti Mastercard’lılara (150 kişi) %50 indirimli; “Uzun Cuma” kapsamında düzenlenen konser, aktiflik ve atölyelere iştirak ise müze biletine sahip tüm ziyaretçiler için fiyatsızdır.

Priceless.com platformu aracılığıyla kullanıcılarının dünyanın dört bir yanındaki ayrıcalıklı tecrübelere ulaşmasını sağlayan Mastercard, kullanıcılarına “Uzun Cuma” kapsamında özel indirimler sunacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis