SON DAKİKA
hava
Google News

İmamoğlu İBB adayı olacak mı? Kılıçdaroğlu resmen duyurdu

Son Güncelleme :

13 Eylül 2023 - 3:52

/ 7 views kez okundu.
İmamoğlu İBB adayı olacak mı? Kılıçdaroğlu resmen duyurdu

CHP’de mayıs seçimleri sonrası değişim tartışmaları sürerken belediye başkanlarının adaylıkları da masada. Geçtiğimiz günlerde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın yerel seçimlerde yeniden aday olacağını açıklamıştı. Bir diğer merak edilen illerin başında ise İstanbul geliyor. CHP’de değişim tartışmalarıyla ön plana çıkan Ekrem İmamoğlu yeniden aday olacak mı sorusu netlik kazandı.

Sözcü TV’den İpek Özbey’e konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Ekrem İmamoğlu da adayınız mı?’ sorusuna, “Bir insan bir görevde başarılıysa, neden değiştirilsin? Elbette Ekrem İmamoğlu adayımızdır” yanıtını verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİREkrem İmamoğlu’ndan değişim mesajı: CHP değişecek, Türkiye değişecekHaberi Görüntüle

İttifak tartışmalarına da değinen CHP lideri, “Ben demokrasiden yana olanların birlikte hareket etmesi gerektiğine inanan bir insanım. Bu gün de böyleydi bugün de böyle… Millet İttifakı da demokrasiden yana olanların bir araya gelmesi üzerine inşa edilmiş bir ittifak. İttifak demek güç birliği demektir. Neden demokrasiden yana olanlar ayrışsın? Neden gücünü bölsün? Kaldı ki önümüzdeki süreçte bir yerel seçim var.” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan Mansur Yavaş açıklaması

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRCHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan Mansur Yavaş açıklamasıHaberi Görüntüle

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin 100’üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, ‘CHP 100’üncü Yıl Hatıra Ormanı’nın açılışına katılmıştı. Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin, ‘Mansur Yavaş, ‘Adaylığım bugün yarın açıklanır’ demişti; ama sizden de henüz bir resmi açıklama duyamadık’ sorusuna da, “Mansur Bey bizim büyükşehir belediye başkanımızdır ve adayımızdır” diye yanıt vermişti. 

Mansur Yavaş ise adaylığına ilişkin, “Biz kendimize güveniyoruz. Büyük bir oy farkıyla seçilebileceğimize inanıyoruz. 4,5 yıldır hizmet ettik. Farklı bir belediyecilik anlayışı ortaya koyduk. Yolsuzluklarla mücadele ettik. İsraf etmeden sadece Ankara halkının ihtiyaçları için hizmet ettik. Aynen devam edeceğiz” açıklamasında bulunmuştu.

 

 

Facebook Yorumları

YORUM ALANI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Copyright