SON DAKİKA
hava
Google News

Huawei modaya istikamet veren eserlerini Taşınabilir Dünya Kongresi 2024’te tanıttı

Taşınabilir Dünya Kongresi (MWC) 2024, 26 Şubat’ta İspanya’nın Barselona kentinde başladı. Huawei aktiflikte; HUAWEI Mate 60 RS ULTIMATE DESIGN, HUAWEI FreeClip ve HUAWEI WATCH GT 4 başta olmak üzere, moda ve teknoloji odaklı yeni kuşak amiral gemisi eserlerini sergiledi.

Son Güncelleme :

27 Şubat 2024 - 9:40

/ 85 views kez okundu.
Huawei modaya istikamet veren eserlerini Taşınabilir Dünya Kongresi 2024’te tanıttı


Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2024, 26 Şubat’ta İspanya’nın Barselona kentinde başladı. Huawei aktiflikte; HUAWEI Mate 60 RS ULTIMATE DESIGN, HUAWEI FreeClip ve HUAWEI WATCH GT 4 başta olmak üzere, moda ve teknoloji odaklı yeni kuşak amiral gemisi eserlerini sergiledi.

Huawei, Taşınabilir Dünya Kongresi’ndeki standında, farklı tecrübe alanlarıyla kategorilere ayırdığı eserlerini, iştirakçilerle buluşturdu. En aktüel akıllı telefon, akıllı saat ve FreeClip kulaklıklarıyla Taşınabilir Dünya Kongresinde yer alan Huawei, giyilebilir teknolojilerle moda ve estetiğin uyumlu bir kombinasyonunu da sergilemiş oldu. Giyilebilir eserler, ses, tablet, PC ve akıllı telefon kategorilerinde yenilikçi eserleriyle ses getiren Huawei; Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Latin Amerika ve Asya Pasifik bölgelerinde, gerçekleştirdiği lansmanlarla, şirketin üst seviye bir marka olarak global varlığını büyütme konusundaki kararlılığını gösterdi.

2023’te piyasaya sürülen amiral gemisi akıllı telefonlar ortasında HUAWEI Mate 60 Serisi ve HUAWEI Mate X5 yer aldı. Her iki eser de kullanıcılardan büyük ilgi görürken, Huawei’in inovasyon odaklı tasarım ve teknolojideki liderliğini bir defa daha ortaya koydu. 

Huawei ayrıyeten, farklı estetik, personellik ve teknolojik yenilikler sunan yeni bir ultra üst seviye marka olan ULTIMATE DESIGN’ı da tanıttı. Counterpoint Research’ün son raporuna nazaran Huawei, 2023 yılında global üst seviye akıllı telefon pazarında %5’lik pazar hissesi elde ederek, tüm markalar ortasında üçüncü sırada yer aldı. 2024’ün birinci iki haftasında Huawei, Çin pazarında en büyük akıllı telefon satış hacmiyle birinci sırada yer aldı. 2023’ün sonunda, Huawei akıllı giyilebilir aygıtların global sevkiyatı 150 milyonu aştı ve Huawei, Çin’in akıllı saat pazarında arka arda beş yıl boyunca birinci sırada yer aldı. 

HUAWEI Sıhhat Uygulaması 450 milyonun üzerinde kullanıcı tabanına sahip. Huawei, birinci tabletinin piyasaya sürülmesinden on yıl sonra, 2023 yılına kadar 100 milyondan fazla tabletin dünya çapında sevkiyatını gerçekleştirdi.

Üst seviye dizaynlarla yeni bir estetik anlayışı

Huawei’in Taşınabilir Dünya Kongresinde de altını çizdiği ‘Fashion Forward’ yaklaşımı, şirketin yalnızca teknolojiye değil, moda ikonlarına da odaklı bir markaya dönüşümünün sinyallerini veriyor. Huawei, 2023 yılında tüketiciler için modaya uygun ve sağlıklı hayat usulleri yaratma maksadıyla ortaya koyduğu, ‘Fashion Forward’ konseptini tanıttı. Ar-Ge alanında kıymetli yatırımlar yapan Huawei, her yeni eser için yeni tasarım paradigmaları geliştirmeye ve bölümdeki moda trendine öncülük etme konusundaki karalılığını sürdürüyor.

ULTIMATE DESIGN segmentiyle gereç kalitesinde de fark yaratıyor

Huawei, ULTIMATE DESIGN segmentinde sunduğu eserlerde, alışılmışın ötesinde bir tasarım ve gereç seçimine imza atıyor. HUAWEI Mate 60 RS ULTIMATE DESIGN’da birinci defa kullanılan kırmızı seramik sinterleme sürecine az toprak elementleri de eklendi. Bu süreçte her bir aygıt, üretim basamağında 1400°C kalsinasyon sürecinden geçiyor ve 60 günlük üretim müddeti boyunca, 50’den fazla sürece tabi tutuluyor. HUAWEI WATCH ULTIMATE DESIGN, Huawei’in birinci altın gereç içeren akıllı saati. Eser, 18K altın ve zirkonyum bazlı sıvı metal içeriyor. 

HUAWEI FreeClip ise şirketin C-köprüsü dizaynıyla gelen birinci kulaklığı olmuştu. Dayanıklılığı ve daha özgür kullanım sağlayan dizaynıyla öne çıkan FreeClip, özgün tasarım ve performansıyla Taşınabilir Dünya Kongresi ziyaretçilerinin de ilgisini çekmeye devam ediyor. 

Huawei, farklı kültürlerin tasarım anlayışlarını bir ortaya getirmek üzere, Paris, Milano ve Londra’da ‘Estetik Araştırma Merkezleri’ kurdu. Bu merkezler, teknoloji ve tasarım anlayışının daima gelişimini sağlayan global platformlar olarak hizmet vererek, tüketicilere eşsiz bir estetik tecrübe sunmak üzere hayata geçirildi.

Son teknoloji akıllı giyilebilir aygıtlar kapsamlı ve hassas sıhhat idaresi sağlıyor

Huawei’in fitness ve sıhhat odaklı eserlerinden oluşan stant alanı da iştirakçilerin ilgisini çekti. Huawei, iki istikametli BeiDou uydu mesajlaşmasını destekleyen birinci akıllı saat olan HUAWEI WATCH Ultimate, Health Glance özelliğine sahip HUAWEI WATCH 4, aktivite halkaları ve Stay Fit uygulaması ile gelen HUAWEI WATCH GT 4 ve şimdiye kadar üretilen birinci altın kaplama akıllı saat olan HUAWEI WATCH ULTIMATE DESIGN’ı kısa mühlet evvel pazara sunmuştu.

Tanıtım devrinden kısa bir müddet sonra, HUAWEI WATCH GT 4’ün global sevkiyatları 2,5 milyon adedin üzerine çıkarak, bu eseri şirketin en çok satan akıllı saati haline getirdi. Huawei, fitness ve sıhhat alanında Ar-Ge yatırımı ve patent sayısı açısından da önder yaklaşımını koruyarak, 800’den fazla akıllı giyilebilir patent müracaatında bulundu. Şirket tekrar kısa mühlet evvel, Finlandiya’da açılan Sıhhat Laboratuvarı’nı da tanıtmıştı. Huawei ayrıyeten 10’dan fazla global Ar-Ge merkezi kurarak giyilebilir teknoloji alanında profesyonel araştırmalarını da hızlandırdı. Huawei’in bu alandaki 2024 gayeleri ortasında ise uyku, tansiyon ve ruh sıhhati idaresi destekleyecek teknolojiler geliştirmek yer alıyor.  

Tablette üretkenlik ön planda

Huawei’in en yeni amiral gemisi tableti HUAWEI MatePad Pro 13.2 inç ve öbür yenilikçi tablet tahlilleri de Taşınabilir Dünya Kongresi 2024’te ilgi gören eserler ortasındaydı. Küçülen çerçeve ve en yüksek ekran-gövde oranı üzere tasarım odaklı yaklaşımlar yeni Matepad Pro’ya olan ilgiyi de artırdı. Bu tablet, 10.000’den fazla basınç algılama düzeyini destekleyen birinci kalem olan üçüncü kuşak HUAWEI M-Pencil ile tam ahenk içinde çalışıyor. 

Huawei, daha gelişmiş dijital üretim ve yaratıcılık tecrübesi için değerli bir teknoloji olan PaperMatte Display ve NearLink’i de geliştirmeye devam ediyor. Huawei’nin mesken sahipliği yaptığı, yaratıcılık odaklı GoPaint aktifliği de daha fazla ülke ve bölgeyi kapsayacak biçimde geliştirilecek.

Yeni kuşak amiral gemisi telefonlarını farklı taşınabilir fotoğrafçılık tecrübesi için XMAGE özellikleriyle donatan Huawei, 2023 yılında yaklaşık 100 ülke ve bölgeden 600 binden fazla müracaata sahne olan HUAWEI XMAGE Ödülleri’ni de bölümle buluşturmuştu. 

Huawei, 2024’te de sonları aşacağı ve yenilikçi teknolojilerle, artan Ar-Ge yatırımıyla moda ve teknolojiyi bir ortada sunan odaklı eserleri ve ve tecrübeleri dünya çapındaki kullanıcılarıyla buluşturmaya devam edecek.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis