SON DAKİKA
hava
Google News

Gündoğdu: Çayırova’da toplumsal hayat renklenecek

Genel Sekreter Gündoğdu, Çayırova’ya paha katacak Millet Bahçesi projesiyle ilçenin toplumsal hayatına yeni ömür alanı kazandıracaklarını söyledi

Son Güncelleme :

25 Şubat 2024 - 13:12

/ 84 views kez okundu.
Gündoğdu: Çayırova’da toplumsal hayat renklenecek


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, kent genelinde tamamlanan ve devam eden projeleri yerinde inceliyor. Bu kapsamda Gündoğdu, Çayırova Millet Bahçesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, projenin geldiği son durum hakkında teknik çalışandan ayrıntılı bilgi aldı. Genel Sekreter Gündoğdu, en kısa vakitte hizmete almayı planladıkları Millet Bahçesi’nin Çayırova’nın toplumsal hayatına renk katacağını söyledi. Gündoğdu’ya inceleme sırasında Park ve Bahçeler Dairesi Lideri Cenan Turan, Kültür ve Toplumsal İşler Dairesi Lideri Raşit Fidan, Antikkapı A.Ş. Genel Müdürü İslam Yücel ve teknik işçi eşlik etti.

 

“MİLLET BAHÇELERİ KÜTÜPHANELERLE GÜZEL”

İncelemeye kütüphane inşaatı ile başlayan Genel Sekreter Gündoğdu, “Büyükşehir Belediyesi olarak kente kütüphaneler yapmaktan, kenti kitapla buluşturmaktan ve gençlere bilginin etrafında bir ufuk çizmekten keyifli oluyoruz. Millet Bahçelerimiz, içinde barındırdığı kütüphanelerle daha da hoş oluyor. İnşallah burası her yaştan hemşerimize hizmet verecek hoş bir yapı haline gelecek. Çocuklarımız ders çalışmak için, Çayırovalı hemşerilerimiz kitaplarla buluşmak için kütüphanemizi kullanacak” dedi.

 

ÇAYIROVA’NIN YENİ HAYAT ALANI

Kocaeli’nin toplumsal ömrüne renk katan yeni ve farklı projeleri hayata geçirdiklerini belirten Genel Sekreter Gündoğdu, ”Hayata ve beşere dokunan projelerimizle toplumun her bölümüne hitap ediyoruz. Bu doğrultuda Çayırova’da inşa ettiğimiz Millet Bahçesi, 7’den 70’e herkesin verimli vakit geçireceği ve aktifliklerin olacağı yer olacak. Böylelikle Çayırova’mızın toplumsal hayatına yeni ömür alanı kazandırmış olacağız” dedi.

 

ÇOCUKLAR EĞLENECEK, GENÇLER SPOR YAPACAK

Projenin her ayrıntısı ile yakından ilgilenen Gündoğdu, “Çayırova Millet Bahçesi tamamlandığında çocukların eğleneceği, gençlerin spor yapabilecekleri, yetişkinlerin ise verimli vakit geçirecekleri yer olacak. Bisiklet ve yürüyüş yollarının yanı sıra değişik aktivitelere de mesken sahipliği yapacak olan Millet Bahçesi, Çayırova’nın yeni bir aktivite alanı olacak” tabirlerini kullandı.

 

ÇAYIROVA MİLLET BAHÇESİ’NDE YOK YOK

Tüm toplumsal donatıları ile bölgenin en vazgeçilmez yeşil alanlarından birine sahip olacak Çayırova Millet Bahçesi’nde işin ilerleme oranı yüzde 90 düzeyine ulaştı. 70 bin metrekare alanda hizmete girecek Çayırova Millet Bahçesi projesinde 125 metrekare giriş meydanı, 2 bin metre yürüyüş yolu, 700 metre bisiklet yolu, bin 740 metrekare çocuk oyun alanları, bin 200 metrekare kaykay pisti, 250 metrekare gül bahçesi, 2 bin metrekare piknik alanı, 55 bin metrekare yeşil alan, fitness alanı, futbol ve basketbol alanları yer alacak. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis