SON DAKİKA
hava
Google News

Gebze’de Ailem Kocaeli Buluşmasına ağır ilgi

Büyükşehir Belediyesi, Ailem Kocaeli Buluşmaları kapsamında müellif M. Barış Muslu’yu Gebze Osman Hamdi Beyefendi Kültür Merkezinde konuk etti

Son Güncelleme :

12 Şubat 2024 - 11:00

/ 21 views kez okundu.
Gebze’de Ailem Kocaeli Buluşmasına ağır ilgi


Büyükşehir Belediyesi, Ailem Kocaeli Buluşmaları kapsamında muharrir M. Barış Muslu’yu Gebze Osman Hamdi Beyefendi Kültür Merkezinde konuk etti

Gebze’de Ailem Kocaeli Buluşmasına ağır ilgi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, milli-manevi kıymetlerimiz doğrultusunda, toplumsal gelişimi, aile olma/aile kalabilme süreçlerini destekleyen, bayan, aile ve çocuk temelli çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Bu kapsamda bireylerin, fizikî, ruhsal, toplumsal taraftan sağlıklı gelişimlerine takviye olmak, toplumsal iştiraki ve farkındalığı arttırmak emelli eğitim, seminer, söyleşi programları düzenleniyor. Ailem Kocaeli Buluşmalarında müellif M. Barış Muslu ‘Travmasız Aile’ mevzusuyla Gebzelilerle bir ortaya geldi.

STRESTEN UZAK DURUN

Konuk müellif Muslu, ‘Günlük hayatta yaşadığın zorluklar seni hasta ediyor değil mi?’ sorusuna tahlil olarak gerilimden uzak durulması gerektiğine dikkat çekti. Ağır iştirakin olduğu programa Gebze Belediye Lideri Zinnur Büyükgöz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bayan ve Aile Hizmetleri Şube Müdürü Nagehan Malkoç ve Anne Kent aileleri iştirak sağladı. Muslu, “Yaşanılan birden fazla şey travmatik olaylarla ilgilidir. İnsan beyninin kilit taşları var. Bu kilit taşlarına eleştirerek gitmek yerine doğrusunu anlatarak hatta göstermek gerekiyor. Beyindeki o kilit taşları mevcut sistemdeki anlatılarla tahlil üretiyor” dedi. Düzenlenen aktiflikte ebeveynler semineri dinlerken çocuklar da inançlı çocuk alanında uzman eğitmenler eşliğinde sinema izleyerek keyifli vakit geçirme talihi buldu.

 

AİLEM KOCAELİ BULUŞMALARI

Kadın, aile ve çocuklarla ilgili söyleşiler ve başka faaliyetler hakkında ayrıntılı bilgi için 318 27 25 nolu telefon aranabilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis