SON DAKİKA
hava
Google News

En uygun Türkçe ana haberlerden öğrenilir

Dream Türk TV’nin sevilen programı Emel Yalçın ve Sertaç Akkaya ile Müzik Evinde’nin bu haftaki konuğu başarılı oyuncu Alara Bozbey ve ünlü kelam müellifi ve müzikçi Murat Güneş oldu.

Son Güncelleme :

27 Şubat 2024 - 19:40

/ 117 views kez okundu.
En uygun Türkçe ana haberlerden öğrenilir


Dream Türk TV’nin sevilen programı Emel Yalçın ve Sertaç Akkaya ile Müzik Evinde’nin bu haftaki konuğu başarılı oyuncu Alara Bozbey ve ünlü kelam muharriri ve müzikçi Murat Güneş oldu.

 

En uygun Türkçe haberlerden öğrenilir

Formatı Sertaç Akkaya’ya ilişkin olan Sea Production’un yapımcılığını üstlendiği Emel Yalçın ve Sertaç Akkaya’nın sunduğu bol müzikli ve bol kahkahalı program Müzik Konutunda yayın hayatına sürat kesmeden devam ediyor. 5. kısmıyla sevenlerinin karşısına çıkan Emel Yalçın ve Sertaç Akkaya ile Müzik Evinde’nin bu haftaki konuğu Alara Bozbey ve Murat Güneş oldu. Litvanya doğumlu olan Litvanyalı baba ve Ukraynalı annenin kızları olan Alara Bozbey, çocuk yaşta geldiği Türkiye’de Türkçeyi nasıl öğrendiğini de anlattı. Hiç Türkçe bilmeden geldiği Türkiye’de Türkçeyi ana haber bültenlerini takip ederek öğrendiğini söyleyen Bozbey, “Doğru Türkçeyi gerçek diksiyonla öğreneceğiniz en yeterli yer haber bültenleri. Birinci başlarda o kadar düzgün bir Türkçe ile konuşuyordum ki restoranda sipariş bile verirken sözleri birbirine bağlamak için uğraşıyordum çok zorlandım. Bildiğin spiker üzere konuşuyordum” dedi.

 

Prömiyer gecesi işi bırakmak istedim

Kızılcık Şerbeti dizisinin Ecem’i Alara Bozbey, mesleğindeki birinci tiyatro oyunundaki heyecanı da anlattı. “İlk tiyatro oyunumda o kadar çok heyecanlandım ki prömiyer gecesinde işi bırakmak istedim. Heyecandan parmak uçlarım bile titriyordu. Beni ikna ettiler lakin o geceden hiçbir şey aklımda yok. Nasıl oynadım nasıl sahneye çıktım bilmiyorum” diyerek mesleğindeki yükselişini anlattı.

 

Medresede klip çekti

Kaleme aldığı ve seslendirdiği müziklerle milyonların gönlüne taht kuran Murat Güneş, yeni albümünün muştusunu verdi. Yeni albümünden bir müziğinin da klibinden kelam eden Güneş, “Klip Sultanahmet’te Caferağa medresesinde çekildi ve birinci defa açıklıyorum klipte de Alara Bozbey rol aldı” dedi. Sınır ve ebru sanatına da olan ilgisinden bahseden Güneş, “Ebru yaptığım Sultanahmet’teki atölyede klip çektik” dedi. Türkiye’de bir unsur de imza attıklarının altına çizen Güneş, albüm kapağını yapay zekaya tasarlattıklarını söyledi.

Emel Yalçın ve Sertaç Akkaya ile Müzik Meskeninde her Cumartesi saat 21:00’da Dream Türk TV ekranlarında…

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis