SON DAKİKA
hava

Video oyun endüstrisi, son yıllarda oyunseverlere gerçek hayatı aratmayacak kadar derin ve etkileyici hikayeler sunmaya odaklandı. Bu heyecan verici oyunlar, oyuncuları büyüleyici karakterlerin, duygusal bağların ve karmaşık dünyaların içine çekerek gerçek dünyadan koparıyor. İşte en iyi hikayeli oyunlar, sizi sürükleyici hikayelerin içine çekecek ve gerçek dünyayı unutturacak kadar etkileyici deneyimler sunuyor.

HADES

Yeraltı dünyasının tanrısı olan Hades'in oğlu ve yeraltı dünyasının Ölümsüz Prensi Zagreus olarak oynadığımız yapımda annemizin, yeraltı dünyasını ve bizi neden terk ettiğini bulmak ve Olimpos'ta yaşayan akrabalarımızı ziyaret etmek için evimizi terk etmeye çalışıyor ve babamıza meydan okuyoruz.

THE LAST OF US

OUTLAST

Outlast, Red Barrels tarafından geliştirilen ve yayımlanan birinci şahıs hayatta kalma-korku oyunudur. Oyunda, Miles Upshur adındaki bir serbest çalışan gazetecinin Lake County, Colorado dağlarının derinliklerinde bulunan "Mount Massive Asylum" isimli garip olaylar olduğu konuşulan bir akıl hastanesini haber yapmak amacıyla el kamerası ile tek başına hastaneye girmesinden sonra yaşadığı olaylar oynanmaktadır.

DETROİT: BECOME HUMAN

Oyun Kara, Connor ve Markus adlı üç androidin hikâyesine odaklanmaktadır. Hizmet androidi olan Kara evrilip bilinç sahibi olarak efendisinin android kızıyla birlikte kaçmış, bakıcı android Markus kendisini androidlerin özgürlük mücadelesine adamış, Connor ise bilinç sahibi androidleri avlamak üzere görevlendirilmiştir. Bir noktadan sonra hikâyeleri kesişen karakterlerin her birinin kendi konuşma ağacı vardır, karakterlerin yaşama ihtimali oyuncunun kendi seçimlerine bağlıdır.

GOD OF WAR

Sparta ordusunun komutanı olan Kratos, savaşı kaybetmektedir ve ölmek üzere iken savaş tanrısı Ares'ile yaptığı anlaşmaya göre Ares, Kratos'un düşmanlarını yok edecek, Kratos ise Ares'in hizmetine girecekti. Fakat Ares, Kratos'u kandırır ve Kratos'un ailesini (karısını ve kızını) öldürmesine neden olur. Bunun üzerine Kratos, Ares'e hizmet etmekten vaz geçer. Sonra Kratos, kabuslarından kurtulacağı vaatleri ile Olimpos Tanrılarına 10 yıl boyunca durmadan hizmet eder.

CYBERPUNK 2077

Cyberpunk 2077, CD Projekt Red tarafından geliştirilen ve 2020 yılında CD Projekt tarafından yayınlanan rol yapma türündeki video oyunudur. Cyberpunk serisinden uyarlanan oyun, altı farklı bölgeye sahip distopik açık dünya olan Night City'de geçmektedir. Oyuncular, birinci şahıs bakış açısıyla oynanan oyunda bilgisayar korsanlığı, mekanik beceri, menzilli silah kullanımı ve yakın dövüş gibi seçeneklere sahip V karakterini canlandırmaktadır. Üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanış sadece araç sürüşlerinde yapılabilmektedir.

RED DEAD REDEMPTION 2

Red Dead Redemption 2[a], Rockstar Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan, 2018 aksiyon-macera temalı video oyunu. Red Dead serisinin üçüncü oyunu oldu ve 2010 Red Dead Redemption oyununun bir prequelidir. Hikâye, 1899'da Batı, Ortabatı ve Güney ABD'nın kurgusal bir temsilinde geçmektedir. Oyuncu, oyunun başlarında Van der Linde çetesinin bir üyesi olan kanun kaçağı Arthur Morgan'ı oynamaktadır; sonsözde ise yine çetenin bir üyesi olmuş ancak sonradan çete ile yollarını ayırmış John Marston'ı oynamaktadır, John Marston karakterinin yaşam hikâyesi ise serinin ilk oyunu Red Dead Redemption'de devam eder.

Kaynak : Cumhuriyet Haber Ajansı

Google News

En iyi hikayeli oyunlar: Gerçek yaşamdan ayırt edemeyeceksiniz!

08 Şubat 2024 - 6:39 22 views kez okundu.
marsbahis