SON DAKİKA
hava
Google News

Elazığlı bekar bayanlara 50 bin lira evlilik yardımı

Yine Refah Partisi’nin Elazığ Belediye Lider Adayı Faruk Septioğlu, seçilmesi halinde, Elazığ hudutları içinde yaşayan ve maddi durumu âlâ olmayan bayanlara 50’şer bin lira evlilik (çeyiz) yardımı yapacağını açıkladı.

Son Güncelleme :

25 Şubat 2024 - 18:48

/ 133 views kez okundu.
Elazığlı bekar bayanlara 50 bin lira evlilik yardımı


Yine Refah Partisi’nin Elazığ Belediye Lider Adayı Faruk Septioğlu, seçilmesi halinde, Elazığ hudutları içinde yaşayan ve maddi durumu düzgün olmayan bayanlara 50’şer bin lira evlilik (çeyiz) yardımı yapacağını açıkladı.

Faruk Septioğlu, evlilik yardımından yararlanmak isteyen bayanlar için yalnızca ‘fakir olmaları’ koşulunu getirdi. 

Septioğlu, yaptığı açıklamada; “Evlilik (çeyiz) yardımından yararlanmak isteyen bekar bayanlar, bir işte çalışıyor olabilir ya da çalışmıyor olabilir, annesinin, babasının mevt aylığını alıyor olabilir. Bunların hiçbiri, bizim yapacağımız yardıma pürüz değildir. Bir insan çalışabilir, çeşitli aylıklar alabilir, kira geliri olabilir ancak maddi manada hala yoksul olabilir. O yüzden vereceğimiz 50 bin lira takviyesi hiçbir kurala bağlamayacağız. Bizim için fakirlik hudutları içinde olması yeterli” dedi.

FARUK SEPTİOĞLU KİMDİR?

Faruk Septioğlu, Hakikat Yol Partisi (DYP) Hükümeti bakanlarından, eski TBMM Lideri Ali İstek Septioğlu’nun oğludur. Eski bürokrat olan Faruk Septioğlu, 23. ve 24. Periyot Elazığ Ak Parti milletvekilliği yaptı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis